O czym pamiętać zanim powiększysz usta?

Powiększenie ust - na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że powiększanie ust to nie do końca odpowiednie określenie. Bardziej trafne jest modelowanie ust. Nie zawsze konieczne jest powiększenie ust sensu stricto, często wystarczy zmodyfikować ich kształt i nadać naturalny i foremny wygląd.

Przed zabiegiem powiększenia czy też modelowania ust, należy wiedzieć, jaki dokładnie problem nas dotyczy. Usta mogą być asymetryczne lub zbyt wąskie. Asymetria nie oznacza jednak, że dolna warga jest większa od górnej – to naturalna cecha ust. Innym powodem nieestetycznego wyglądu ust jest największy wróg urody – czas. Z wiekiem zmniejsza się napięcie skóry, kąciki ust opadają, a wargi stają się mniej jędrne.

Jak powiększyć lub wymodelować usta?  Należy użyć w tym celu wypełniacza. Najpopularniejszym z nich jest kwas hialuronowy. Ma zasadniczą przewagę nad innymi środkami wypełniającymi – jego działanie jest w pełni odwracalne. Przy innych wypełniaczach błąd w sztuce lekarskiej może zakończyć się nieprzyjemną niespodzianką. W jaki sposób można modelować usta? Poza powiększaniem można je delikatnie wywinąć, wyrównać asymetrię, poprawić proporcje lub unieść opadnięte kąciki. Jako, że usta są silnie unerwione, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu. Ostateczny efekt widoczny jest dopiero po ok. dwóch tygodniach – bezpośrednio po zabiegu usta są opuchnięte od nakłuć.

Najważniejsze, aby przed zabiegiem zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Zmiana wielkości ust jest widoczna na pierwszy rzut oka, dlatego przy podejmowaniu decyzji warto być powściągliwym, bo często „mniej znaczy lepiej”.

fot. Shutterstock