Zalety kwasu hialuronowego

Zalety kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to najbardziej znany wypełniacz i jeden z najpopularniejszych preparatów stosowanych w medycynie estetycznej. O jego popularności decyduje głównie wszechstronność, bezpieczeństwo oraz skuteczność działania. Poznaj wszystkie jego zalety!

Specjaliści od medycyny estetycznej zwracają uwagę na fakt, że jedną z głównych zalet kwasu hialuronowego jest to, że normalnie jest on obecny w ciele każdego człowieka. Nie ma więc obawy o to, że jakiś organizm może go odrzucić, np. w wyniku reakcji alergicznej, jest więc bardzo bezpieczny.

Kwas hialuronowy jest również wyjątkowo łatwy w aplikacji, efekty jego użycia są przewidywalne, a potencjalne powikłania występują niezwykle rzadko. Zabiegi kwasem hialuronowym są  także w pełni odwracalne – w przypadku niezadowalających efektów, kwas można w łatwy sposób usunąć rozpuszczając go za pomocą hialuronidazy. Jednak kwas hialuronowy ma jeszcze jedną, bardzo istotną i pożądaną przez wszystkie kobiety zaletę – szybkość działania. Rezultaty jego zastosowania widać bardzo szybko, zaraz po wykonaniu zabiegu.

Należy jednak pamiętać, że kwas hialuronowy nie jest substancją idealną. Jego działanie nie jest permanentne, trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu miesięcy. Nie hamuje też procesów starzenia się skóry,  a jedynie na pewien czas je kamufluje. W momencie, kiedy przestaje działać – skóra zawsze powraca do wcześniejszego stanu.

Jednak mimo to, substancja ta jest na tyle łatwa w użyciu, bezpieczna i skuteczna, że jej stosowanie jest jednym z podstawowych sposobów radzenia sobie z bruzdami i zmarszczkami. Świetnie sprawdza się też przy modelowaniu ust, mezoterapii igłowej czy zabiegach wolumetrycznych.