Jak mieć białe zęby? Twój nowy uśmiech!

jak mieć białe zęby szybko i skutecznie

Teraz już nigdy nie będziesz zazdrościć innym białych zębów. To oni będą zazdrościli Tobie! Sprawdź, jak wybielić zęby i zniewalać innych śnieżnobiałym uśmiechem. Od zaraz!

Jak mieć białe zęby? Twój nowy uśmiech! jak-miec-biale-zeby

Jak mieć białe zęby? To nie takie trudne!

Ale ona ma białe zęby! – zdarzyło Ci się tak kiedyś pomyśleć, powiedzieć? Na pewno. Fajnie byłoby być na jej czy jego miejscu, prawda? Tymczasem zdaje się, że śnieżnobiały uśmiech widać tylko na filmach, w reklamach. Że kosztuje kupę kasy. Jak mieć białe zęby? Zapewne to luksus tylko dla zamożnych. I tutaj się mylisz.

Wybielanie zębów wcale nie musi być drogie. To nie lata 90., gdy takie zabiegi kojarzyły się nam z osobami przyjeżdżającymi z Ameryki czy z zachodu Europy. Wizyty u dentysty przecież również wyglądają już inaczej niż w tamtym okresie. Halo! Czas się obudzić! Mamy XXI wiek. A on należy do odważnych.

Tymczasem wiesz, ile odwagi i pewności siebie dodają białe zęby? Już nigdy więcej nie wstydź się uśmiechać na zdjęciach! Jest na to sposób. Wybielanie zębów to dzisiaj usługa dostępna dla każdego. I wcale nie kosztuje drogo. Wystarczą nieco odwagi oraz wyzbycie stereotypów. Jeśli dodatkowo masz kłopot z krzywymi zębami przeczytaj nasz artykuł o aparatach ortodontycznych.

Jak mieć białe zęby – dlaczego potrzebne mi wybielanie?

Kawa. Papierosy. Słodycze. Czerwone wino. To nie wszystkie, ale główne przyczyny tego, że Twoje zęby nie są białe. Wszystkie wymienione używki powodują przebarwienia i sprzyjają gromadzeniu osadu nazębnego. Czy ich odstawienie sprawi, że Twoje zęby będą białe? Niekoniecznie. Z pewnością pozytywnie wpłynie na ich kondycję, jednak samo w sobie nie da śnieżnobiałego uśmiechu. Wybielanie zębów wymaga więcej działań.

Jak mieć białe zęby? Jakie są metody wybielania zębów? Idąc w kierunku odpowiedzi na te pytania, masz do wyboru dwie drogi:

  • Wybielanie zębów u dentysty.
  • Wybielanie zębów domowymi sposobami.

Każdy z tych rodzajów wybielania zębów przewiduje kilka opcji.  Z pewnością najszybszą i najskuteczniejszą metodą będzie kosmetyka zębów w gabinecie stomatologicznym. Jest ona również najbardziej kosztowna. Jak sobie radzą domowe sposoby na białe zęby? Czy są skuteczne i długotrwałe? Z pewnością nie są tak spektakularne jak dentystyka estetyczna, jednak mogą przynieść zadowalające rezultaty.

Wybielanie zębów laserem i nakładkami

Pośród różnych sposobów na to, jak mieć białe zęby, najlepszymi wciąż okazuje się kosmetyka zębów w gabinecie stomatologicznym. Nowatorskie rozwiązania polegają nakładaniu odpowiednich preparatów oraz naświetlaniu. Dzięki temu kolor Twoich zębów zębów szybko ulega zmianie.

Jaka metoda jest najlepsza na wybielanie zębów? Sprawdź sama i wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj, że do każdego z zabiegów wymagane jest najpierw przeleczenie wszystkich zębów.

Laserowe wybielanie zębów lampą Beyond

Wybielanie zębów za pomocą lampy Beyond cieszy się obecnie największą popularnością. Zaliczane też jest do najskuteczniejszych. Specjalista najpierw przeprowadza badanie i określa aktualny kolor zębów. Potem nakłada pacjentowi m.in. okulary ochronne oraz ochronny krem na usta. Następnie na zębach ląduje specjalny żel wybielający z utleniaczem. Potem naświetlany jest on przy użyciu lampy. Warto zaznaczyć, iż jest to tzw. zimne światło niepodrażniające nerwów.

Wybielanie zębów lampą Beyond trwa około pół godziny. Efekty są natychmiastowe. Czy zabieg może być szkodliwy? Przeciwwskazania do jego wykonania to:

  • choroby dziąseł lub uzębienia,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • nadwrażliwość zębów
  • poważne choroby ogólnoustrojowe.

Jeżeli takowe nie występują, wybielanie zębów lampą jest dla pacjenta całkowicie bezpieczne.

Nakładkowe wybielanie zębów

Metoda wybielania zębów za pomocą nakładek trwa znacznie dłużej od laserowej. Jest jednak o wiele tańsza i również przynosi widoczne, zadowalające efekty. Trzeba na nie tylko dłużej poczekać.

Nakładkowe wybielanie zębów rozpoczyna się od pobrania wycisku. Na jego podstawie stomatolog przygotowuje specjalne nakładki. Do tych dołączany jest żel. Po jego nałożeniu, nakładki wędrują na zęby.

Metoda nakładkowa w wybielaniu zębów zaleca dwa sposoby noszenia: albo osłonę nakłada się na noc, albo nosi przez około 4 godziny w trakcie dnia. Zwykle proces wybielania trwa od 2 do 4 tygodni. Długość zależna jest od stopnia odbarwienia zębów, a także od mocy żelu wybielającego.

Podobnie jak laserowe wybielanie zębów, metoda nakładkowa nie jest szkodliwa dla pacjenta. Może jedynie pojawiać się uczucie pieczenia podczas noszenia osłonek lub po ich porannym zdjęciu. Jest to jednak efekt normalny i nie należy się go obawiać. Przeciwwskazania są takie same, jak w przypadku zabiegu przy użyciu lasera.

Wybielanie zębów u dentysty. Zalecenia po zabiegu

Jak mieć białe zęby na stałe? Po wspomnianych zabiegach efekt wybielania utrzymuje się zwykle przez około 2 lata. Pamiętaj jednak, że mleczny kolor może zniknąć znacznie szybciej. Wystarczy, że nie będziesz przestrzegała zaleceń. Z pewnością powie Ci o nich lekarz. Warto jednak je sobie wypunktować:

  • Do minimum 48 godzin po zabiegu nie pal papierosów, nie pij kawy, herbaty czy czerwonego wina
  • Przez około dwa tygodnie stosuj tzw. białą dietę. Unikaj powyższych produktów oraz wszystkiego, co odbarwia zęby.
  • Unikaj pokarmów podrażniających szkliwo, m.in. cytrusów, barszczu, cytrusów czy ziaren.
  • Dbaj o higienę jamy ustnej. Inaczej efekt nie będzie tak długotrwały i zmarnujesz dużo pieniędzy.

Jak mieć białe zęby. Domowe sposoby na wybielanie zębów

Czy domowe sposoby na wybielanie zębów są skuteczne? Mogą być. Jednak zanim w ogóle się do tego zabierzesz, udaj się na wizytę kontrolną do stomatologa. Niech sprawdzi, czy wszystkie Twoje zęby są zdrowe. W innym wypadku wybielanie zębów w domu może okazać się syzyfową pracą.

Już to zrobiłaś? Świetnie. Możesz zatem śmiało umówić się do gabinetu.

Wybielanie zębów w domu jest znacznie dłuższe niż zabiegi u dentysty. Dlaczego? Ponieważ większość stosowanych w tym celu środków zawiera substancje wybielające o znacznie niższym stężeniu od stomatologicznych żelów. Trudno więc o szybkie, pożądane efekty. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zbyt długie używanie niektórych preparatów niszczy szkliwo. Należy zatem robić to z głową.

Jakie są najlepsze domowe sposoby na wybielanie zębów?

Jak mieć białe zęby? Twój nowy uśmiech! pasta_wybielajaca
Jak mieć białe zęby? Twój nowy uśmiech! wybielanie_olejem
Jak mieć białe zęby? Twój nowy uśmiech! wybielanie_kurkuma
Jak mieć białe zęby? Twój nowy uśmiech! wybielanie_węglem_aktywowanym
Jak mieć białe zęby? Twój nowy uśmiech! wybielanie_zebow_soda_oczyszczona
Jak mieć białe zęby? Twój nowy uśmiech! paski_wybielające_zeby
Jak mieć białe zęby? Twój nowy uśmiech! domowe_wybielanie_owocami
  • Pasta wybielająca. Na rynku znajdziesz ich całą masę. Warto o wybór spytać swojego dentystę. Nie decyduj się na najtańsze produkty, ponieważ nie będą skuteczne. Pamiętaj jednak, że zbyt długie ich używanie (szczególnie mocnych past) może trwale podrażniać szkliwo.
  • Wybielanie olejem: kokosowym, rzepakowym, słonecznikowym, lnianym, sezamowym. Ssanie i płukanie nim ust to w dodatku doskonały sposób oczyszczania jamy ustnej i zębów z bakterii i wirusów. Najczęściej stosowany w tym celu jest olej kokosowy. Codziennie rano włóż do ust łyżkę oleju i płucz jamę ustną przez około 15-20 minut.
  • Wybielanie kurkumą również okazuje się skuteczne. Ta orientalna przyprawa posiada silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Dobrze z wybielaniem zębów radzi sobie mieszanka kurkumy z olejem kokosowym i miętą.
  • Wybielanie węglem aktywowanym, choć kontrowersyjne, to wciąż polecane jest przez niektórych specjalistów. By uzyskać białe zęby, nakłada się na nie mieszankę węgla aktywnego oraz oleju kokosowego lub sezamowego. Dostępne są w formie pasty. Jednak uważaj – jeżeli masz wrażliwe zęby, zrezygnuj z tej metody. Możesz nią trwale podrażnić szkliwo.
  • Wybielanie zębów sodą oczyszczoną również bywa skuteczne. Powinnaś jednak uważać, jeżeli cierpisz na ich nadwrażliwość. Inaczej również ponosisz ryzyko trwałego uszkodzenia szkliwa.
  • Paski wybielające zęby. Nasączone specjalnym płynem stomatologicznym przykleja się w miejsce, które pragniesz wybielić. Paski bez problemu otrzymasz. W działaniu przypominają żele, nie są jednak tak skuteczne. Warto wiedzieć, że większość z nich nie wybieli zębów trzonowych. Paski wybielające zęby stosuje się około dwa tygodnie i wówczas widoczne są efekty. Niektórzy narzekają jednak na to, iż również potrafią niszczyć szkliwo.
  • Domowe wybielanie owocami. Dobrze sprawdzają się tutaj: banany, truskawki oraz cytrusy. Skórką tych pierwszych polerujemy zęby. Papką z drugich możemy je myć, a przypadku trzecich – płuczemy jamę ustną sokiem.

Stosując domowe metody wybielania zębów, warto zasięgnąć opinii specjalisty. Płukanie jamy ustnej olejem nie powinno Ci zaszkodzić i wpłynie pozytywnie na kondycję Twojego uzębienia. Inaczej sprawa ma się z preparatami. Jak widzisz, duża część z nich może zniszczyć szkliwo i poważnie naruszyć strukturę Twoich zębów. Wybieraj tylko sprawdzone i bezpieczne rozwiązania.

Metody wybielania zębów – cennik

Rodzaj zabieguCena
Laserowe wybielanie zębów – jeden łuk500-1000 zł
Laserowe wybielanie zębów – dwa łuki800-1600 zł
Wybielanie zębów paskami70-120 zł (opakowanie)
Nakładkowe wybielanie zębów – jeden łuk200-400 zł
Nakładkowe wybielanie zębów – dwa łuki600-800 zł
Żel wybielający zęby70-160 zł (opakowanie)
Pasty wybielające zęby30-140 zł
Domowe wybielanie olejem15-30 zł
Wybielanie węglem aktywowanym5-10 zł

 

Poznaj koszt takich zabiegów w opcji płatności ratalnej:

Wybielanie zębów. Jaka metoda jest najlepsza?

Wybielanie zębów w domu może okazać się skuteczne. Pamiętaj jednak, że tutaj oprócz samych preparatów na białe zęby, powinnaś przestrzegać kilku ważnych reguł. Przede wszystkim odstaw używki: kawę, papierosy, alkohol, a także nie jedz słodyczy. Najlepiej w ogóle ogranicz cukier. Po drugie, dbaj o zęby lepiej niż zwykle – myj i płucz po posiłkach. Spraw sobie nić dentystyczną, jeżeli jeszcze jej nie używałaś.

Pamiętaj, że jeżeli zależy Ci na spektakularnym i szybkim efekcie, odstaw metody domowe na bok. Lepszym rozwiązaniem będzie wizyta u stomatologa. Fakt, kosztuje to więcej niż pasta wybielająca. Ale… Fakt kolejny – oszczędzasz czas. I jeszcze kolejny – efekt masz murowany. Zastanów się zatem, czy nie lepiej trochę dopłacić, ale mieć gwarancję białych zębów na długi czas.

A może nie możesz sobie pozwolić na jednorazowy koszt wybielania? Wiele gabinetów oferuje obecnie możliwość pokrycia kosztów na raty. Pomyśl o tym. W końcu to Ty decydujesz, ile wart jest dla Ciebie śnieżnobiały uśmiech.