Powiększanie ust jaki zabieg wybrać?

Usta

Odkąd sięgasz pamięcią zawsze marzyłaś o wydatnych ustach? Jeśli jesteś zdecydowana na zabieg, bo wszystkie naturalne sposoby wydają ci się mało satysfakcjonujące, masz do wyboru przeszczep tłuszczu, kwas hialuronowy i Aquamid. Który z tych zabiegów gwarantuje najlepsze efekty? Sprawdziliśmy to.

Zdecyduj się na 1 z 3 różnych zabiegów powiększania ust

1. Nastrzykiwanie ust tkanką tłuszczową

Mimo że przeszczep tkanki tłuszczowej nie jest tak popularny, jak nastrzykiwanie ust kwasem hialuronowym, to kobiety decydują się na ten zabieg z kilku powodów, głównie braku ryzyka wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych i przewidywalnych efektów. Sam zabieg nie jest przy tym specjalnie inwazyjny i na ogół przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym (podobnie, jak przy kwasie).

Jak przebiega zabieg?

Tkankę tłuszczową pobiera się z ud, pośladków lub (najczęściej) z brzucha i wstrzykuje w usta. Jako, że tłuszcz jest naturalną tkanką wypełniającą, w zasadzie natychmiast ulega częściowemu rozkładowi, dlatego dla utrzymania satysfakcjonujących efektów – zabieg ten trzeba powtórzyć kilkukrotnie.

Zabiegowi mogą poddawać się także panie, które chcą wypełnić tylko część ust w celu poprawy ich symetrii. Właściwy efekt jest widoczny na ogół po 2-3 tygodniach.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Tłuszcz wchłonie się całkowicie po około 6-10 miesiącach.

Ile kosztuje nastrzykiwanie ust tkanką tłuszczową?

Możesz przyjąć, że koszt zabiegu to od 1000 do około 2000-3000, najdalej 4000 złotych.

2. Nastrzykiwanie ust kwasem hialuronowym

Zabiegi przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego należą do najpopularniejszych, bo ich efekty są łatwo widoczne, stabilne (tkanka tłuszczowa wchłania się w znacznej części tuż po zabiegu) i b. satysfakcjonujące.

Jak przebiega zabieg?

Sam zabieg przebiega podobnie, jak w przypadku nastrzykiwania ust tłuszczem. Przez pierwsze doby odczuwalny jest wyraźny dyskomfort – usta są nabrzmiałe, zaczerwienione.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt utrzymuje nieco krócej w porównaniu do tłuszczu – najczęściej 5-8 miesięcy (zależy od użytego kwasu).

Ile kosztuje nastrzykiwanie ust kwasem hialuronowym?

W przeciwieństwie do nastrzykiwania ust tłuszczem, w przypadku kwasu kluczową rolę odgrywa ilość zużytego materiału oraz jego rodzaj. Przyjmuje się jednak, że średnio jest to od 1000 do około 2000 złotych za 1 zabieg.

3. Wypełnienie ust tzw. Aquamidem

Aquamid jest specjalnym żelem, który wykorzystuje się do permanentnego wypełnienia ust. Żel nie jest wchłaniany przez organizm tak, jak ma się to przy kwasie hialuronowym i tłuszczu – w praktyce jednak efekty utrzymują się przez kilka lat, średnio 4-5, potem zabieg należy powtórzyć.

Uwaga!

Aquamid został wycofany ze Stanów Zjednoczonych (jest dostępny w Azji, Ameryce Południowej i części Europy). Powodem miał być rozpad Aquamidu do widocznych pod naskórkiem ust (i wyczuwalnych pod palcami) grudek.

Jak przebiega zabieg?

Usta są nastrzykiwane w taki sam sposób, jak przy kwasie i tłuszczu. Zbieg przeprowadza się przy znieczuleniu miejscowym (najczęściej wykorzystuje się krem znieczulający).

Jak długo utrzymuje się efekt?

4 do 5 lat.

Ile kosztuje nastrzykiwanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększenie ust Aquamidem zależy od objętości wykorzystanego materiału – najczęściej 2000 do 4000 złotych (1-2 ml Aquamidu).

Fotografia zgodnie z licencją CC BY 2.0 | Autor fotografii: Miranda Granche