Łuk Kupidyna- gdzie się znajduje i jak go podkreślić

łuk kupidyna usta

Piękne, idealnie wyrysowane usta z mocno zaznaczonym łukiem kupidyna to synonim kobiecości. Nie ma osoby, na której nie zrobiłyby wrażenia. Według przeprowadzonych badań wynika, że seksowne usta i łuk kupidyna zwracają tak samo dużą uwagę jak zgrabne nogi czy ładnie podkreślony biust.

Jeśli jeszcze się zastanawiasz, co jest największą bronią każdej kobiety, naszym zdaniem jest to właśnie łuk kupidyna! Nie u każdej z nas jest on wyraźnie zarysowany, ale każda może odrobinę pomóc urodzie tak, aby uzyskać zmysłowy efekt.

Co nazywamy łukiem kupidyna

Weź do ręki lusterko. Teraz spójrz na swoje usta. Łuk kupidyna to linia górnej wargi z wcięciem pośrodku. Dzieli ona nasze wargi na dwie części – prawą i lewą. U niektórych kobiet owe wcięcie w ustach może mieć ładnie zarysowany kształt serduszka. U innych będzie to mocno wcięta litera V. U jeszcze innych, łuk kupidyna będzie ledwo zauważalny. Wszystko to kwestia tego, w jaki sposób obdarowała nas matka natura. Łuk Kupidyna- gdzie się znajduje i jak go podkreślić usta2

Jak pomalować usta, aby podkreślić górną część ust?

Jak podkreślić usta, aby mało widoczny łuk kupidyna przybrał idealny kształt lub jeszcze bardziej zwracał na siebie uwagę? Znamy pewien prosty, a jednocześnie genialny trik. Potrzebna będzie konturówka i dobrej jakości rozświetlacz. A teraz do dzieła.

Narysuj na górnej wardze literę X tak, aby podkreślić łuk kupidyna. Możesz odrobinę wyjść poza naturalną linię warg. Następnie pokoloruj wargi tą samą konturówką lub pomadką w identycznym odcieniu. Na koniec, na łuk kupidyna nałóż rozświetlacz. Możesz to zrobić palcem, choć bardziej precyzyjne będzie nałożenie go cienkim pędzelkiem.

Zamiast rozświetlacza możesz także użyć białej lub perłowej kredki. W ten prosty sposób kształt ust będzie perfekcyjny, łuk ładnie zarysowany, a usta optycznie powiększone i tym samym bardziej zmysłowe. Uwaga! Aby makijaż dłużej się trzymał i był bardziej perfekcyjny, przed nałożeniem konturówki na usta, możesz wklepać w wargi odrobinę korektora lub podkładu kryjącego.

Łuk Kupidyna- gdzie się znajduje i jak go podkreślić szminkaCzy istnieje zabieg podkreślający łuk kupidyna

Mniej wydatne wcięcie pośrodku ust można również wymodelować zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Możliwości jest kilka. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest modelowanie ust kwasem hialuronowym. Znany z powiększania warg kwas hialuronowy, idealnie sprawdza się też w modelowaniu ust. Dzięki niemu można nadać wargom nie tylko odpowiednią wielkość, ale także uzyskać piękny zarys i kontur ust.

Co mówi kształt ust „łuk kupidyna” o kobiecie?

Kształt ust a osobowość kobiety – czy jedno z drugim ma coś wspólnego? Oczywiście, że tak. Usta mogą wiele powiedzieć o charakterze i osobowości człowieka.

Co mówią usta łuk kupidyna? Wyraźnie zarysowana litera V świadczy o tym, że jesteśmy bardzo zrównoważone, skłonne do współpracy i wszechstronne. Kobiety z mocnym łukiem kupidyna na ustach uznawane są za doskonałe mediatorki i negocjatorki, które potrafią znaleźć wyjście z każdej sytuacji.

Łuk Kupidyna- gdzie się znajduje i jak go podkreślić różowe-ustaJeśli masz usta z wyraźnie zaznaczonym wcięciem, to zapewne jesteś osobą niezwykle kreatywną, komunikatywną i pomysłową. Może czasami bywasz odbierana jako uszczypliwa, gdyż nie masz problemu z głośnym wypowiadaniem opinii, nawet jeśli nie są one do końca miłe.

Usta z mocno zaakcentowanym łukiem kupidyna to także domena kobiet niezależnych, dynamicznych i takich, które uwielbiają uwodzić. Bardziej subtelny łuk kupidyna, który nie jest mocno wcięty, a jedynie ładnie zaokrąglony świadczy o kobietach szlachetnych, które chętnie troszczą się o innych i są bardzo ciepłe.