Kształt ust a osobowość kobiety

Usta mogą być cienkie, szerokie albo łukowato wygięte. Uważa się, że ich kształt odzwierciedla osobowość kobiety, wiele mówiąc o swojej właścicielce.

Usta serce: archetyp kształtu ust. Są bardzo wyprofilowane, mają wyraźnie zdefiniowany łuk Kupidyna oraz średnią objętość. Usta serce charakteryzują się kącikami wyginającymi się naturalnie do góry. Posiadają je kobiety niezależne i dynamiczne, lubiące uwodzić. Kobiety z ustami w kształcie serca charakteryzuje wrodzony uśmiech, zazwyczaj odznaczają się one również szczerością, otwartością i zadowoleniem z życia.

Znana właścicielka ust w kształcie serca: Drew Barymore.

Usta elipsa: to grube wargi, o dużej objętości, określane mianem pełnych ust, mające bardzo wyraźnie zarysowany przód. To najbardziej pociągający i zmysłowy kształt ust. Kobiety o pełnych ustach postrzegane są jako odważne, pewne siebie, a zarazem czułe i wrażliwe.

Znane właścicielki ust w kształcie elipsy: Angelina Jolie, Megan Fox.

Usta wstążka: małe, cienkie i z wyglądu gładkie, o nieco większej dolnej wardze. Kobiety o cienkich wargach są zwykle bardzo wrażliwe, mają rozwiniętą intuicję i przywiązują dużą uwagę do detali. Bywają nieśmiałe i mało przebojowe. Usta w kształcie wstążki mogą oznaczać skłonności właścicielki do egocentryzmu i nadmiernej kontroli nad całym otoczeniem.

Znane właścicielki ust w kształcie wstążki: Kate Hudson, Kate Winslet.

Usta łuk: gładkie, długie i szerokie, mające średnią objętość i szerszy łuk Kupidyna. Wygięte do dołu usta zwykle oznaczają trudną, niezależną, egzotyczną osobowość, w której jest dużo tajemnicy i dystansu do świata. To kobiety szczególnie intelektualne i błyskotliwe, ale zarazem kapryśne i trudne do uszczęśliwienia.

Znane właścicielki ust w kształcie łuku: Nathalie Portman, Julia Roberts.

Usta jabłko: zaokrąglone, o wysokiej objętości położonej w centralnym punkcie warg, mają delikatny łuk Kupidyna. Kobiety o szerokich wargach najczęściej są bardzo żywe, spontaniczne, skore do szczerego śmiechu, mają duże grono przyjaciół. Odbierane są bardzo pozytywnie przez otoczenie. Szeroki uśmiech ustami w kształcie jabłka to także oznaka potencjalnego perfekcjonizmu i determinacji w dążeniu do sukcesu.

Znana właścicielka ust w kształcie jabłka: Anne Hathaway.

Wiele kobiet modyfikuje kształt swoich ust za pomocą makijażu, kosmetyków pielęgnacyjnych lub zabiegów medycyny estetycznej, aby wyglądały młodziej lub były bardziej zmysłowe. Warto wspomnieć, iż dostępny od niedawna wypełniacz do ust i ich okolic JUVEDÉRM® VOLBELLA® with Lidocaine, oparty o najnowszą technologię VycrossTM, może „odświeżyć” kontur ust u kobiety dojrzałej oraz „wzmocnić” go u kobiety młodszej. Dzięki temu usta zachowują swoją objętość, pozostają nadal piękne i utrzymują swój charakter.

Więcej o zabiegach korekty kształtu ust przeczytasz w naszym przewodniku po zabiegach – TUTAJ