Spraw, by twoje usta były gładkie jak jedwab

Gładkie usta jak jedwab

Suche, popękane usta, niekiedy nawet krwawiące. Która z nas nie doświadczyła tego na własnej skórze. Problem ten pojawia się nie tylko zimą, ale również latem, kiedy wystawiamy naszą twarz na działanie promieni słonecznych, wiatru, czy słonej wody. Jak zatem dbać o usta, by przez cały rok były kuszące, gładkie, jędrne i lśniące?

Delikatna, cienka skóra naszych warg w szczególności narażona jest na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego należy ją odpowiednio chronić. Najprostszym sposobem jest stosowanie pomadek, balsamów ochronnych, które warto zawsze mieć przy sobie.

Te, które sprawdzą się w czasie letnich upałów powinny zawierać filtr ochronny, który zabezpieczy nasze usta przed szkodliwym promieniowaniem UV. Poza tym przy doborze sztyftów warto zwrócić uwagę, czy znajdują się w nich witaminy oraz naturalne składniki pochodzenia roślinnego, które będą pielęgnować nasze usta i odpowiednio je nawilżać.

By nasze usta były jedwabiście gładkie nie zapomnij o peelingu. Ten skuteczny zabieg zajmie nam tylko chwilę, a efekt będzie naprawdę zadawalający. Wystarczy wykonywać go raz w tygodniu, a produkty do jego przygotowania znajdziesz z całą pewnością we własnej kuchni.

Jak go zrobić? Nic bardziej prostego.

Miód należy zmieszać z cukrem i nałożyć na usta, a następnie delikatnie masować kilka minut. Do wykonania peelingu można wykorzystać także szczoteczkę do zębów oraz wazelinę. Po nałożeniu jej niewielkiej ilości, usta przez około minutę masujemy okrężnymi ruchami szczoteczką koniecznie z miękkim włosiem, by nie dopuścić do ich podrażnienia.

Co jeszcze możesz zrobić dla swoich ust? Latem nie obciążaj ich matowymi pomadkami, które zamiast dodać uroku naszym ustom podkreślą ich niedoskonałości i uwypuklą suche skórki. Dlatego lepiej zamienić je na lekkie błyszczyki, które zmiękczają, wygładzają i natłuszczają usta.

Niektóre zawierają formułę kwasu hialuronowego, którego zadaniem jest nie tylko powiększenie objętości ust, ale również poprawienie ich kondycji. Latem twoje usta nie wymagają intensywnego koloru. Wystarczy usta musnąć błyszczykiem w wybranym odcieniu nude, który nigdy nie wychodzi z mody, a z całą pewnością doda nam lekkości i naturalnej świeżości i wspaniale będzie komponował się z letnią opalenizną.