Piękna szyja i dekolt na wiosnę

Wiosna to najlepszy czas na zadbanie o odpowiednią jędrność swojej skóry. Najbardziej narażona na utratę elastyczności po długiej zimie jest skóra szyi i dekoltu, dlatego warto poddać ją zabiegom oferowanym przez gabinety kosmetologiczne lub wypróbować sprawdzone domowe sposoby.

W salonach piękności najczęściej zaleca się zabiegi urządzeniem MesoTherm. Na początku przeprowadza się pilling mechaniczny tlenkiem glinu i laseroterapię stymulującą odnowę komórkową. Kolejny etap to ujędrnianie za pomocą głowicy, która poprawia napięcie skóry. Odbywa się to dzięki specjalnemu rollerowi z setkami mikroigieł oraz przy zastosowaniu masażu podciśnieniowego. Ta metoda jest najbardziej innowacyjną i zarazem najważniejszą częścią zabiegu.

O dekolt i szyję można zadbać także w domowych warunkach, jednak trzeba pamiętać, że okolice tych części ciała są wyjątkowo wrażliwe. Dotyczy to zwłaszcza skóry dekoltu, która pozbawiona jest płaszcza lipidowego i dodatkowo jest bardzo cienka. Szczególną uwagę należy więc poświęcić odpowiedniemu doborowi kosmetyków, tak aby nie powodowały one alergii ani uczuleń. Dobrać możemy zarówno preparaty złuszczające, jak i odżywiające, najważniejsze jest jednak, aby wziąć pod uwagę problemy skórne, z którymi wcześniej miało się do czynienia.

Źródło: PAP Life