A ty całuj mnie

ponętne usta

Duże, ponętne usta są nadal modne i wszystko wskazuje na to, że szybko nie przestaną. Co mają w sobie, że kobiety na całym świecie oszalały na ich punkcie? Z całą pewnością dodają płci pięknej uroku, wyrazistości, zmysłowości, są atrakcyjne dla mężczyzn i przyciągają uwagę.

Niewiele kobiet może się jednak pochwalić naturalnymi, pełnymi ustami. Co zatem z większością pań? Czy duże usta pozostają tylko i wyłącznie w sferze ich marzeń? Otóż nie! Istnieje wiele kosmetyków, trików makijażowych, zabiegów powiększających usta – mniej lub bardziej inwazyjnych – które sprawią, że uśmiech zagości na naszej twarzy.

Firmy kosmetyczne prześcigają się w wymyślaniu produktów, które mają zaspokoić oczekiwania kobiet. Możemy kupić błyszczyki, pomadki powiększające usta, a także sięgnąć po kolagenowe wypełniacze w kremie, które optycznie sprawią, że usta będą pełniejsze. Jednak nie dają one oszałamiającego i trwałego efektu. Są to półśrodki, które przegrywają z medycyną estetyczną. Dlatego jeśli chcemy cieszyć się pięknymi ustami każdego dnia, warto postawić na jeden z dostępnych zabiegów.

    Do najpopularniejszych metod powiększania ust należą:

  • wstrzykiwanie kwasu hialuronowego – odpowiednia ilość kwasu podawana jest w usta przy pomocy igły. Efekt utrzymuje się około roku, w zależności od zastosowanego preparatu.

  • wstrzykiwanie tłuszczu – tkanka tłuszczowa pobierana jest z naszego ciała, a następnie po odpowiednim przygotowaniu wszczepiana w usta poprzez nakłucia w ich kącikach. Trwały efekt uzyskujemy po powtórzeniu zabiegu;

  • wszczepianie implantów silikonowych – implanty wprowadzone są w usta poprzez niewielkie nacięcia wykonywane w ich kącikach. Jest to zabieg trwały;

  • wszczepianie własnej tkanki skórnej – cienki pasek skóry pobierany jest z mało widocznych miejsc ciała, następnie poprzez drobne nacięcia w kącikach ust wprowadza się go na krawędzi czerwieni wargowej. Rezultaty zabiegu są trwałe;

  • Gull-wing Lip Lift – powiększenie warg metodą cięcia na krawędzi polega na wywinięciu czerwieni wargowej i jej wymodelowaniu. Jeden zabieg daje pożądane rezultaty;

  • Bullhorn Lip Lift – powiększenie warg metodą cięcia pod nosem to podniesienie i skrócenie odległości pomiędzy nosem a górną wargą poprzez wycięcie paska skóry. Zabieg ten jest trwały.

Powiększanie ust jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w naszym kraju. Jest to również zabieg dostępny niemal na każdą kieszeń. Ceny za powiększenie ust kształtują się w zależności od wybranej metody i wynoszą od kilkuset złotych do kilku tysięcy.