Piersi górą!

międzycyckowie piersi kobiety

Ciąża, karmienie piersią, zmiana masy ciała, wiek, a także słaba elastyczność skóry to główne przyczyny pogorszenia wyglądu piersi.

Opadające i przytłoczone nadmiarem rozciągniętej skóry, niestety nie wyglądają tak, jak byśmy chciały. Można jednak, bez konieczności ich powiększania, poprawić i wymodelować ich kształt.

Mastopeksja, bo tak nazywa się zabieg podniesienia piersi, to poprawa kształtu piersi oraz usunięcie nadmiaru skóry. Wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym przez chirurga, który za każdym razem indywidualnie dopasowuje sposób nacięcia piersi, do każdej pacjentki. W zależności od ich wyglądu cięcia wykonywane są w bruzdach podpiersiowych, wokół brodawek lub pionowe. Wszystkie metody prowadzą do wymodelowania piersi w celu uzyskania pożądanego ich wyglądu. W trakcie zabiegu możliwie jest także zmniejszenie brodawki, oraz uniesienie jej ku górze. Można także połączyć ten zabieg z powiększeniem lub pomniejszeniem piersi.

Zabieg trwa od trzech do czterech godzin i wymaga hospitalizacji. Tuż po nim może utrzymywać się obrzęk piersi, a powrót do pełnej aktywności fizycznej jest możliwy po kilku tygodniach od zabiegu. Aby efekty zabiegu utrzymały się jak najdłużej, należy przede wszystkim odpowiednio dobrać bieliznę.

Dzięki zabiegowi liftingu piersi będą uniesione, ich kształt nabierze krągłości, a nadmiar skóry zostanie usunięty.

 

foto: shutterstock