Popularne mity o powiększaniu biustu.

Jeśli uwierzyłaś, że piersi wypełnione syntetycznymi implantami wyglądają nienaturalnie, a okres rekonwalescencji po zabiegu będzie spędzał ci sen z powiek, to nie mamy wątpliwości, że ktoś celowo wprowadził cię w błąd. Dziś przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych mitów, jakie pokutują na kobiecych forach dyskusyjnych.

5 popularnych mitów o powiększaniu piersi

Mit 1: Piersi po zabiegu implantacji wyglądają nienaturalnie

To nie do końca prawda. Co do zasady – najlepsze efekty uzyskuje się przy powiększaniu piersi o maksymalnie 1-2 rozmiary, np. z miseczki B do C lub B do D itd. Nie ulega wątpliwości, że jeśli zdecydujesz się na wypełnienie implantem piersi w rozmiarze A do D, trudno spodziewać się ponadprzeciętnych wrażeń estetycznych.

Ostatecznie to jednak chirurg powinien zdecydować, na jaki maksymalny rozmiar możesz sobie pozwolić. Wielkość protez piersi powinna być bowiem dopasowana do twojej budowy ciała, a w tym przede wszystkim do klatki piersiowej (chirurg zasugeruje także technikę wypełnienia – cięcie prowadzi się w miejscu otoczki brodawki, pod piersią lub w dolnej części pachy).

Mit 2: Jeśli powiększenie piersi to tylko te permanentne

Jeśli chcesz poprawić wygląd swoich piersi, wcale nie musisz decydować się na zabieg chirurgiczny. Alternatywą dla syntetycznych implantów jest kwas hialuronowy, którym nastrzykuje się pierś co 16 do 20 miesięcy. Kwas ma niewątpliwie kilka istotnych zalet – wypełnienie może być za każdym razem dopasowywane do indywidualnych potrzeb kobiety. Twoje ciało zmienia się z czasem, a co za tym idzie, konwencjonalne implanty z czasem i tak mogą wymagać wymiany ze względów estetycznych.

Więcej na temat wypełniania piersi kwasem hialuronowym przeczytasz w artykule: Rozważasz zabieg powiększania biustu? Powinnaś przeczytać ten artykuł »

Mit 3: Implanty należy wymieniać co 5 do 10 lat

Fałsz. Nowoczesne implanty, jakie stosuje się dziś w chirurgii estetycznej nie mają jako takiego terminu przydatności, tj. są wypełnianiami dożywotnimi – z powodzeniem wytrzymują kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. W praktyce protezy piersi wymagają usunięcia lub wymiany tylko na wypadek ich mechanicznego uszkodzenia.

Mimo że nie wynika to z zaleceń producentów kobiety decydują się na wymianę implantów z czasem, np. po 15-20 latach ze względu na zmieniające się ciało – chirurg może zaproponować wymianę zwykłych, okrągłych implantów na te tzw. anatomiczne.

Mit 4: Po zabiegu będę musiała zmienić swój tryb życia

Mamy nadzieję, że nie uwierzyłaś w mit, jakoby po implantacji piersi, kobieta musiała zrezygnować z wizyt na basenie, biegania lub jazdy na rowerze. Jeśli zdecydujesz się na zabieg chirurgiczny, będziesz musiała oszczędzać się najdalej przez 2-3 miesiące. W praktyce już po około 30 dniach od operacji możesz wrócić do noszenia zwykłych staników (przez pierwsze 7 dni chirurg będzie wymagał od ciebie noszenia opatrunku, dalej specjalnego biustonosza ochronnego) i podstawowej aktywności fizycznej.

Implanty piersi w żadnym razie nie będą powodem, dla którego miałabyś w jakikolwiek sposób zmienić swój tryb życia lub zrezygnować ze sportu.

Mit 5: Implanty rozwiązują problem opadających piersi

Nie rozwiązują. Protezy zwiększają objętość piersi, ale same w sobie ich nie podnoszą. Jeśli twoje sutki utrzymują się w dolnej części piersi, wymagana będzie dodatkowa plastyka – to w jakim zakresie i w jaki sposób pierś miałaby zostać podniesiona omówisz z chirurgiem.

Co ważne – niektóre kobiety, których piersi straciły swój pierwotny kształt np. ze względu na ciążę przekonują się, że samo podniesienie sutków rozwiązuje ich problem, a implantacja nie jest konieczna.

Powinnaś przeczytać także:

Powiększanie biustu na raty? Tak, z MediRaty to możliwe »

Przeczytaj, w jaki sposób rozłożyć koszty powiększania biustu na raty i ile to kosztuje.

Różnice, jakie dzielą kwas hialuronowy i botoks jest więcej niż myślisz »

Kwas hialuronowy to substancja, którą stosuje się podskórnie – botoksem nastrzykuje się mięśnie.

Sprawdziliśmy, ile kosztuje operacja uszu. Rzuć okiem na cennik »

Rzuć okiem na nasz uśredniony cennik operacji uszu.