Piękno spod skalpela

Zabiegi estetyczne

Nie ma chyba na świecie kobiety, która byłaby w pełni zadowolona ze swojego wyglądu. Codziennie każda z nas przegląda się w lustrze i dostrzega różne mankamenty swojej urody. A przecież chodzi o to, by czuć się dobrze we własnym ciele. Na szczęście operacje plastyczne przestały być tematem tabu. I coraz więcej kobiet w każdym wieku decyduje się na wizytę u chirurga plastycznego.

Podaruj sobie odrobinę luksusu

Jeszcze do niedawna operacje plastyczne były czymś wstydliwym i w dodatku „przywilejem” zarezerwowanym dla nielicznych. Gwiazdy przemykały w osłonie nocy, tylnym wejściem do klinik, by nikt nie dowiedział się o tym, że zdecydowały się poprawić swoją urodę. Dziś nie tylko osoby z pierwszych stron gazet poddają się najróżniejszym zabiegom i publicznie o nich opowiadają. Każda z nas może zrobić „coś” dla siebie, by być piękniejszą a przy tym szczęśliwą.

Co przeszkadza kobietom?

Najwięcej kobiet decyduje się na małe lub większe poprawki swojej twarzy. W odróżnieniu od innych części ciała, które można zasłonić ubiorem, twarz jest bowiem przez cały czas na widoku. Co można zrobić byśmy były z niej zadowolone? Współczesna chirurgia plastyczna oferuje pełen wachlarz możliwości. Zabiegi, które możemy sobie zafundować dotyczą m.in.: modelowania nosa, wszczepienia implantów twarzowych, korekcji uszu, liftingu twarzy, czy powiększenia ust.

Twarz jest Twoją wizytówką

Jaka jest idealna twarz? Kanony piękna ulegają ciągłym zmianom. My, kobiety szukamy wzorców w kolorowych pismach, gdzie ze zdjęć spoglądają na nas modelki, aktorki, piosenkarki. Jak się okazuje najbardziej pożądane są usta Angeliny Jolie, nos Nicole Kidman czy podbródek Keiry Knightley i Jennifer Lopez. Natomiast chirurdzy plastyczni mają na to swoją teorię. Twarz, by była piękna musi być przede wszystkim kształtna i proporcjonalna, czyli „szyta” na naszą miarę.

Poczujesz się nie tylko piękna

Warto podkreślić, że operacje plastyczne mają nie tylko wpływ na naszą powierzchowność. Bez wątpienia ich efekty przekładają się także na nasze zdrowie psychiczne. Kobiety, które przez lata nie akceptowały samych siebie z powodu wyglądu, po usunięciu czy poprawieniu swoich kompleksów, stają się piękniejsze oraz bardziej pewne siebie. Wzrasta poczucie ich wartości, są bardziej otwarte na innych, mają siłę i chęci do życia.