Modelowanie nosa wiemy ile kosztuje korekta operacyjna i kwas

Krzywy lub garbaty nos nie musi spędzać ci snu z powiek. Wystarczy, że zdecydujesz się na operacyjne modelowanie pod ręką doświadczonego chirurga lub aplikację kwasu hialuronowego. Dziś przybliżymy ci jak przebiega każdy z tych zabiegów, jakich efektów możesz się spodziewać i ile to kosztuje.

Korekta nosa – zabieg chirurgiczny czy kwas?

1. Kwasu hialuronowy [zabieg bezinwazyjny]

Korekta nosa przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego to bezinwazyjny zabieg prowadzony w gabinetach medycyny estetycznej. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a efekt utrzymuje się średnio przez 14 do 20 miesięcy – po tym czasie proces należy powtórzyć. Sam zabieg trwa do około 30 minut.

Czy wiesz, że?

Kwas hialuronowy wykorzystuje się także do powiększania ust (czytaj: Powiększanie ust. Jaki zabieg wybrać?), korekty zmarszczek, a nawet wypełniania piersi.

Jeśli zdecydujesz się na zabieg kwasem, przygotuj się na koszt na poziomie 700-800 do około 1500 złotych. Cena to wypadkowa polityki cenowej przez gabinet, a także samej objętości kwasu wykorzystanego do korekty.

Okres rekonwalescencji jest krótki – obrzęk schodzi po 3-5 dniach.

Powinnaś wiedzieć jednak, że nie każdy nos kwalifikuje się do kwasu – tym zabiegiem można nadać mu smukłego wyglądu, wyeliminować opadającą chrząstkę itd., ale już korekta przegrody to zadanie dla chirurga w znieczuleniu ogólnym.

2. Modelowanie operacyjne [zabieg inwazyjny]

Jak sama nazwa wskazuje, modelowanie operacyjne to zabieg inwazyjny prowadzony w znieczuleniu ogólnym, a sam efekt jest trwały i nie trzeba go powtarzać co 1-2 lata. W przeciwieństwie do kwasu – operacyjnie można zmienić m.in.:

  • długość i szerokość profilu nosa,
  • objętość nosa,
  • położenie czubka nosa,
  • położenie przegrody nosowej,
  • poziom odchylenia nosa od wargi.

Zabieg trwa około 1-2 godzin i zależy przede wszystkim od tego, jakie części nosa będą poddane korekcie (części miękkie – chrzęstne lub twarde – kostne).

Okres rekonwalescencji jest znacznie dłuższy w porównaniu do wypełnienia kwasek hialuronowym i może trwać nawet do 6-8 miesięcy. W praktyce obrzęk zanika po okresie 5-6 tygodni (po około 1 tygodniu chirurg usuwa właściwy opatrunek z gipsu), ale przez około pół roku należy unikać ostrych promieni słonecznych.

Operacja nosa to koszt od 3500 – 4000 do 8000 – 12000 złotych w zależności od tego, ilu zmian miałby dokonać chirurg (i w jakich częściach nosa).

O ile przy kwasie hialuronowym nie ma w zasadzie żadnych przeciwwskazań, o tyle operacja jest już zabiegiem inwazyjnym i wymaga od ciebie b. dobrego stanu zdrowia – także psychicznego. Jako kobieta musisz mieć skończone 15. lub 16. rok życia (u mężczyzn nos wykształca się do wieku 18. roku życia). Chirurg nie podejmie się zabiegu, jeśli cierpisz na obfite krwawienia z nosa, ropienie lub przechodzisz właśnie infekcję górnej części dróg oddechowych (także problemy z zatokami). Operację wyklucza się także u osób z cukrzycą oraz poważnymi problemami z układem krążenia.