Luminoterapia – terapia światłem

Światło LED (Light Emitting Diode) jest jednym z największych dobrodziejstw nowoczesnej kosmetologii. Stosuje się je m.in. do odmładzania skóry, leczenia aktywnego trądziku młodzieńczego i różowatego oraz do redukcji blizn. Dobrze sprawdza się również w przypadku łagodzenia podrażnień po zabiegach medycyny estetycznej. Działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Wyraźnie redukuje zaczerwienienia, lecząc stany zapalne skóry, dlatego polecane jest szczególnie osobom z problemami łojotokowymi skóry i przebarwieniami.

Luminoterapia to zabieg przeprowadzany za pomocą urządzenia Cryolift 3, wyposażonego w głowicę LED. Zastosowane w urządzeniu cztery rodzaje światła (czerwone, niebieskie, żółte i zielone) przenikają na różną głębokość skóry, po czym – w zależności od długości fali – oddziałują na jej poszczególne warstwy. Wystarczy więc dobrać odpowiedni do problemu skórnego program i naświetlać newralgiczne miejsce odpowiednim światłem.

Światło czerwone, wnikając najgłębiej w skórę właściwą, regeneruje ją, poprawia jej koloryt oraz redukuje zmarszczki. Stanowi tym samym idealną profilaktykę anti-aging. Z kolei światło żółte przyspiesza proces redukcji blizn. Terapia światłem zielonym stosowana jest do rozjaśniania plam barwnikowych, a terapia świtałem niebieskim służy do przeprowadzania skutecznej terapii przeciwtrądzikowej.

Dr Magdalena Tyc-Tyka i Anna Kuras/www.mttestetica.pl

Informacje o ekspertach:

Dr Magdalena Tyc-Tyka – certyfikowany lekarz medycyny estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, konsultant programu LEAP, autorka artykułów prasowych dotyczących medycyny estetycznej, właścicielka kliniki specjalizującej się w kosmetologii nowoczesnej MTTEstetica Kliniki Promocji Zdrowia w Krakowie www.mttestetica.pl

Anna Kuras – mgr zdrowia publicznego, kosmetolog w MTTEstetica Klinice Promocji Zdrowia w Krakowie

Przeczytaj również o innym sposobie kosmetycznego oddziaływania światłem na skórę.