Zabiegi na raty coraz bardziej popularne

Zabiegi medyczne raty

Na raty kupujemy już prawie wszystko: meble, sprzęt AGD i RTV, wakacyjny wyjazd, podręczniki. Na raty możemy również zadbać o swoje zdrowie.

Lista zabiegów medycznych, które można wykonać przy wykorzystaniu rat jest tak długa, jak lista wszystkich zabiegów możliwych do wykonania. Praktycznie nie ma ograniczeń. Zabiegi stomatologiczne, ortopedyczne, ginekologiczne, urologiczne, okulistyczne, rehabilitacyjne, chirurgii plastycznej i estetyczne, laryngologiczne, badania diagnostyczne i genetyczne, prowadzenie ciąży i poród – naprawdę jest w czym wybierać. I chociaż najlepiej jest być zdrowym, dobrze że w sytuacji wymagającej lekarskiej interwencji możemy liczyć na prywatne zabiegi na raty.

Zabiegi na raty coraz bardziej popularne zabiegi_na_raty4Nowoczesne leczenie

Zabiegi na raty dotyczą usług medycznych wykonywanych w prywatnych klinikach, szpitalach czy gabinetach. Dlaczego tylko tam? Prywatna służba zdrowia ma przewagę nad państwową – może samodzielnie podejmować decyzje w sprawie współpracy z innymi podmiotami. Umowa podpisana z operatorem oferującym usługi finansowania leczenia umożliwia pacjentom leczenie, operacje, zabiegi na raty i rehabilitację.

To wygodne rozwiązanie dla obu stron. Pacjent otrzymuje dostęp do najlepszego sprzętu, najnowocześniejszych metod leczenia oraz wiedzy i doświadczenia znakomitych specjalistów. Nie dostaje pieniędzy do ręki. Są one przekazywane na rachunek kliniki przed wykonaniem zabiegu, i to nie w transzach, ale w całości. Tym samym dyrektor szpitala lub lekarz nie muszą obawiać się, że po wykonaniu zabiegu lub zakończeniu leczenia pieniądze nie pojawią się albo wpłyną z opóźnieniem. Pacjent spłaca pożyczkę w ustalonych wcześniej ratach temu, kto jej udzielił, czyli firmie finansującej. Jest już zdrowy, ponieważ poddał się operacji lub leczeniu bez zwłoki i oczekiwania w kolejkach. Jest usatysfakcjonowany, ponieważ zrobił to, co powinien – zadbał o swoje zdrowie. Jest zadowolony, ponieważ nie stracił gotówki.

To nie jest drogie

Przyzwyczailiśmy się do myśli, że pożyczki są drogie – owszem, otrzymamy pieniądze na zabiegi na raty, ale będziemy musieli oddać dwa razy tyle. To nieprawda. Być może można tak myśleć o pożyczkach bankowych na dowolny cel, ale na pewno nie o pożyczkach celowych udzielanych przez wyspecjalizowane firmy. Zajmująca się wyłącznie finansowaniem leczenia firma nr 1 na rynku ma koszty na poziomie 1% miesięcznie, czyli 10 zł za każdy 1000 zł finansowania przy wykupieniu pakietu ubezpieczenia medycznego assistance.

Zabiegi na raty – zdrowie w całości

Osoba dotknięta chorobą lub cierpiąca dyskomfort z powodu złego wyglądu często za swój stan zdrowia obwinia otoczenie, warunki życia, okoliczności zewnętrzne. Ten mechanizm obronny jest tak silny, że nierzadko nie zauważa najprostszej prawdy – mój stan zdrowia zależy przede wszystkim ode mnie. Moje decyzje ważą na tym, czy będę się leczył, zmienię styl życia, zadbam o siebie. Moje działanie poprawi lub pogorszy mój stan zdrowia. Pieniądze w prywatnym leczeniu nie są już problemem. Tylko ode mnie zależy, czy będę się starał, by zachować lub uzyskać prawdziwe zdrowie.