Top 3 zabiegi liftingujące

Zabiegi liftingujące

Lifting to podstawowe zadanie zabiegów medycyny estetycznej na twarz. Większość z nich ma na celu ujędrnienie, napięcie i w efekcie właśnie podniesienie skóry, aby wyglądała ono młodo, zdrowo i naturalnie.

Jad kiełbasiany kiedyś był uważany za truciznę, dziś jest najpopularniejszą substancją odmładzającą. Zabiegi z jego użyciem mają za zadanie „rozprasowanie” zmarszczek. Najczęściej stosuje się go do redukowania tzw. lwiej zmarszczki, zmarszczek poziomych czoła, kurzych łapek i zmarszczek pod oczami. Podawany jest iniekcyjnie.

Laser frakcyjny CO2 ablacyjny to najlepszy laser mający za zadanie kompleksową stymulację skóry. W sposób kontrolowany uszkadza komórki i podgrzewa skórę, wymuszając jej odbudowę. Efektem zabiegu jest bardzo silna stymulacja komórek do produkcji kolagenu. Skóra staje się wówczas jędrna, napięta, bardziej elastyczna i zagęszczona. Dodatkowo następuje złuszczenie naskórka, co mocno odświeża skórę.

Kwas hialuronowy jest kolejnym, po jadzie kiełbasianym, najczęściej stosowanym w medycynie estetycznej preparatów. Jest niezwykle wszechstronny, bezpieczny i skuteczny, czemu zawdzięcza swoją wyjątkową popularność. Efekty jego działania widać praktycznie od razu, a zastosowań ma bardzo wiele: modelowanie ust, wypełnianie bruzd i zmarszczek, wolumetria (przywracanie tkankom utraconej objętości) czy nawilżanie skóry podczas mezoterapii.

Koszty:

Zabiegi z użyciem jadu kiełbasianego, 1 obszar twarzy – ok. 600 zł,

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2, zabieg – ok. 3000 zł,

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, 1 ml – ok. 1500 zł

fot. Shutterstock