Kiedy zdecydować się na zabieg laserem frakcyjnym?

Laser frakcyjny - Efekty

Lasery to jedne z najlepszych i najskuteczniejszych technologii wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Frakcyjne natomiast, to zdecydowanie najskuteczniejsze z tych urządzeń. Na czym polega ich działanie i w jakich przypadkach warto się na nie zdecydować?

W pierwszej kolejności kilka słów na temat tego, w jaki sposób dzielimy lasery frakcyjne. W gabinetach medycyny estetycznej możesz spotkać dwa rodzaje tych urządzeń: ablacyjne (mocniejsze i znacznie bardziej skuteczne) i nieablacyjne, których technologia choć nowsza, raczej nie cieszy się popularnością wśród pacjentów i samych lekarzy. Lasery frakcyjne działają na zasadzie dziurkowania skóry, w której powstają w ten sposób mikroskopijne ubytki. Te, sąsiadując ze skórą nieuszkodzoną, zaczynają uruchamiać procesy naprawcze, głównie poprzez tworzenie nowego kolagenu.

Pokrótce przedstawiliśmy już, na jakiej zasadzie działa laser frakcyjny, teraz zobaczmy, w jakich przypadkach warto tak naprawdę się na niego decydować. Nie jest to do końca proste, w związku z tym, że każdy przypadek jest inny. Jeśli jednak chcielibyśmy określać tutaj jakieś ogólne zasady, najlepiej jest podzielić je według grup wiekowych. Pierwsza to osoby powyżej 25. roku życia, dla których zaleca się zabieg o delikatnych parametrach, a więc z krótkim czasem gojenia, nie częściej niż raz w roku. Ablacja, działająca jak porządny i bardzo skuteczny piling, gwarantuje nam wówczas odświeżenie skóry, a stymulacja kolagenu zadziała profilaktycznie – przeciwstarzeniowo. Następna grupa to osoby powyżej 35 lat, dla których zaleca się jeden zabieg, jednak już o silniejszych parametrach lub dwa słabsze zabiegi w odstępie miesiąca. Osoby nieco starsze, przez które w tym wypadku rozumiemy powyżej 45 lat, powinny rozważyć serię dwóch do trzech zabiegów (a czasem więcej).

No dobrze, a jakich efektów możemy oczekiwać po tego typu zabiegach? Z zaznaczeniem, że mówimy tutaj wyłącznie o leczeniu przy użyciu mocniejszego lasera frakcyjnego ablacyjnego, gdyż jest on po prostu bardziej skuteczny. Po wykonaniu odpowiedniej serii zabiegów, które zostały opisane wcześniej, nastąpi odmłodzenie skóry (poprzez jej zagęszczenie, napięcie, rozjaśnienie i odświeżenie), zmarszczki zostaną wyraźnie wygładzone, a pory i blizny zredukowane.

 

Koszt zabiegu:

laser frakcyjny – ok. 3000 zł za zabieg

foto: shutterstock