Mężczyzna w gabinecie stomatologii i medycyny estetycznej ArteClinic

ArteClinic

Defekty, niedoskonałości urody, wstydliwe przypadłości odbierają poczucie atrakcyjności. Ten problem nie dotyczy tylko kobiet. Nieestetyczne uzębienie, krępująca nadpotliwość czy problemy z cerą również dla mężczyzn nie są powodem do dumy i od dawna nie warunkują męskości. Czasy współczesne narzuciły panom swoje prawa – higiena, zadbany wygląd, styl to cechy nadrzędne tam, gdzie liczy się sukces.

W czasach, gdy poprawianie urody staje się społecznym standardem, coraz więcej mężczyzn korzysta z usług gabinetów medycyny estetycznej. Mężczyźni decydują się na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej nie tylko z powodu istniejącego trendu, ale w większości przypadków z racji możliwości, jakich jeszcze kilka lat temu medycyna estetyczna i stomatologia nie oferowały. – Dziś ludzie są dużo bardziej bezpośredni, dążą do osiągnięcia szczęścia i spełnienia zawodowego, a to ma swoje przełożenie na medycynę, przede wszystkim na wszelkie zabiegi poprawiające wygląd – przyznaje lek. stom. Małgorzata Warchoł z ArteClinic – Stomatologia i Medycyna Estetyczna.Dwie grupy mężczyzn, którzy najczęściej korzystają z zabiegów estetycznych, to młodzi mężczyźni w wieku ok. 30 lat oraz panowie w wieku średnim – 40+, którzy rzadziej decydują się na radykalne procedury chirurgiczne, a częściej szukają oferty małoinwazyjnej – liftingu stomatologicznego, zabiegów rewitalizujących czy korygujących zmarszczki.

Uwiedź ją uśmiechem, czyli dlaczego warto zadbać o uśmiech

Wielu pacjentów przychodzących do mojego gabinetu chce wyglądać atrakcyjniej. To zrozumiałe, chcą poprawić swój wygląd i czuć się swobodnie w bezpośrednich kontaktach międzyludzkich. Mają im to zapewnić piękne zęby – mówi lek. stom. Małgorzata Warchoł. Dla mężczyzn w wieku około 30 lat duże znacznie w osiągnięciu sukcesu zawodowego ma dobry wygląd i to oni najczęściej decydują się na małoinwazyjne zabiegi rewitalizacji skóry twarzy oraz zabiegi stomatologii estetycznej. Oferta stomatologii estetycznej dorównuje dziś medycynie estetycznej, zarówno pod względem procedur, możliwości, jak i technologii. Co za tym idzie – skraca się czas terapii. Świadomie zaplanowana zarówno pod kątem eliminacji ubytków, jak i braków zębowych, może zostać uzupełniona leczeniem protetycznym i ortodontycznym, w przypadku krzywych zębów. Rewitalizacja uśmiechu jest dziś powszechnym zabiegiem eliminującym wszelkie patologiczne zmiany w uzębieniu, które nieproporcjonalnie uwydatniają pewne części twarzy w stosunku do pozostałych, zaburzając harmonię, a w efekcie zwyczajnie dodając lat.

Lifting stomatologiczny wykorzystuje dziś wiele technik, m.in.:

  • wybielanie zębów – najpopularniejszy zabieg przywracający biel pożółkłym i zsiniałym niekiedy zębom. Śnieżnobiały uśmiech to oznaka zdrowia i dobrego samopoczucia, sprawia, że czujemy się atrakcyjni,
  • licówki porcelanowe – zabieg, który bez nadmiernej ingerencji w tkanki zęba przywraca utraconą długość spowodowaną starciem, koryguje kształt, kolor i ustawienie zębów w łuku,
  • korony protetyczne i inne uzupełnienie estetyczne – stosowane w przypadku dużych ubytków i konieczności odbudowy zęba po leczeniu endodontycznym,
  • implanty – trwałe imitacje korzeni zębowych, jakie odtwarzają brak uzębienia,
  • nowoczesne techniki ortodontyczne – ich celem jest eliminowanie wad zgryzowych.

Druga młodość – redukcja zmarszczek

Trzeba pamiętać, że zmarszczki to nie tylko ubytek w strukturze skóry, ale następstwo procesów starzenia, jakie zaczynają się wiele lat wcześniej. Z wiekiem zawarte w skórze gruczoły łojowe wytwarzają cieńszą powłokę lipidową, sprawiając, że skóra zachowuje coraz mniej wilgoci. Spadek sprężystości utrwala nierówności, bruzdy, zagniecenia. Jeśli dojdzie do tego grawitacja, zaczną pojawiać się ubytki w tkance podskórnej, pojawią się podkrążone oczy i wyraz wiecznego niewyspania. Skóra mężczyzn jest grubsza niż u kobiet nawet o jedną czwartą i choć zmarszczki oraz bruzdy pojawiają się w późniejszym wieku, są głębsze i bardziej widoczne. W przekonaniu mężczyzn w wieku 40+ odmłodzenie ma dać im siłę i podtrzymać status dotychczasowej pozycji. Przychodzą do ArteClinic, ponieważ chcą odświeżyć swój “look” i zlikwidować “zmęczenie” widoczne na twarzy pomimo dobrej diety i aktywności. Mężczyźni wolą prostsze rozwiązania, dlatego zamiast kremów i codziennej pielęgnacji wybierają te, które dają natychmiastowe efekty. Najczęściej decydują się na wypełnienie kwasem hialuronowym, dedykowanym zarówno spłyceniu oraz korekcji zmarszczek, jak i modelowaniu wskazanych partii twarzy. Zabieg kwasem hialuronowym reguluje rysy twarzy bez ingerencji chirurga. Dzięki wolumetrii przywrócona zostaje objętość tkanek miękkich twarzy, odbudowane jej punkty podporowe, szczególnie w miejscach lipodystrofii i twarz odzyskuje młodszy i świeży wygląd.

Pogromcą zmarszczek na czole jest oczywiście także Botox, czyli toksyna botulinowa, która powoduje rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy, a co za tym idzie – wygładzenie zmarszczek. Botox jest obecnie stosowany nawet u młodych osób w celu wygładzenia lub zminimalizowania już istniejących ubytków w strukturze skóry, zwłaszcza u pacjentów z żywą i silną mimiką.

Botoks – sposób na nadpotliwość i bruksizm

Oprócz wygładzania zmarszczek, toksyna botulinowa znalazła zastosowanie także w terapii nadmiernej potliwości, ponieważ hamuje na kilka miesięcy pracę gruczołów potowych. Schorzenie jest bardzo częstym problemem ludzi aktywnych, żyjących w pośpiechu i stresie, a wiecznie mokra dłoń oraz odzież utrudniają funkcjonowanie w życiu osobistym i zawodowym – wyjaśnia ekspert ArteClinic. Zabieg, który polega na punktowym ostrzykiwaniu problematycznej okolicy preparatem toksyny botulinowej, redukuje nadpotliwość już po 3-5 dniach od zabiegu.

Botoks jest również sprawdzoną metodą w walce z bruksizmem. Jest także alternatywą lub uzupełnieniem w terapii z zastosowaniem nakładek ortodontycznych (szyn relaksacyjnych), które zmniejszają skutki bruksizmu, jednak nie leczą jego przyczyny. Niekontrolowane zgrzytanie zębami to problem nadmiernego napięcia mięśni żwaczy i skroniowych. Prowadzi do pękania szkliwa, ścierania zębów, a w konsekwencji nawet do zmian zwyrodnieniowych w stawach skroniowo-żuchwowych. Ostrzykiwanie odpowiednich mięśni botoksem zmniejsza ich napięcie i ból. Znika również objaw zgrzytania zębami, a rysy twarzy ulegają złagodzeniu i odmłodzeniu.

Artykuł we współpracy z: http://www.arteclinic.pl/