Męskie problemy estetyczno-kosmetyczne

twarz mężczyzny

Mężczyźni, chociaż nie zawsze chcą się do tego przyznać, cierpią z powodu dolegliwości estetyczno-kosmetycznych nie mniej niż kobiety. Są schorzenia i mankamenty urody, które dotykają ich szczególnie. W jaki sposób mogą im przeciwdziałać?

Wypadanie włosów

Łysienie jest dolegliwością, która częściej dotyczy mężczyzn niż kobiet. Dotyka panów w każdym wieku. Może mieć podłoże genetyczne, ale także związane ze stylem życia (nieprawidłowa dieta, stres, niewłaściwa higiena skóry głowy), bywa także skutkiem przyjmowania niektórych leków.
O ile wypadanie włosów nie jest spowodowane chorobą, ich przerzedzanie może powstrzymać mezoterapia igłowa skóry głowy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i koktajli witaminowych. Preparaty odżywcze podawane są za pomocą specjalnego aparatu ostrzykującego skórę głowy. Trafiają głębiej niż produkty wcierane, a mikrouszkodzenia skóry pobudzają ją do regeneracji.

Wygodne finansowanie zabiegów w systemie spłaty w ratach. Sprawdź na www.mediraty.pl

Nadmierna potliwość

Pocenie się jest naturalną czynnością każdego organizmu ludzkiego, jednak czasami bywa kłopotliwe. Zdarza się, że gruczoły potowe pracują nadmiernie. W sytuacji zwiększonego wysiłku fizycznego czy stresu pot wydziela się wyjątkowo obficie, a próby zapanowania nad nim za pomocą mycia i używania antyperspirantów na niewiele się zdają.
Nadmierna potliwość jest leczona w gabinetach medycyny estetycznej toksyną botulinową. Zabieg polega na wstrzyknięciu botoksu w miejsca występowania nadpotliwości (np. pachy, klatka piersiowa, czoło). Aplikacja preparatu jest przeprowadzana w znieczulenie miejscowym, zatem nie ma obawy o ból. Zabieg toksyną botulinową skutecznie i na długo ogranicza nadmierną potliwość. 

Zmiany skórne w okolicach intymnych

Mężczyznom zdarza się obserwować u siebie w okolicach intymnych zmiany, które są powodem ich wstydu. Kłykciny kończyste mają postać drobnych narośli pojawiających się najczęściej w okolicach penisa, cewki moczowej, moszny, odbytu i na udach. Natomiast w okolicach rowka zażołędziowego albo korony prącia lokalizują się najczęściej grudki perliste – białe lub bezbarwne grudki wywołujące zaniepokojenie mężczyzn.
Zastosowanie lasera frakcyjnego CO2RE pozwala na szybkie i efektywne pozbycie się zmian tego typu. Zabieg polega na precyzyjnym usunięciu narośli przy pomocy końcówki lasera. Skóra pozostaje nienaruszona, a jedynym śladem pozostałym po schorzeniu są niewielkie strupki, które zanikają po około 10 dniach.  Zabieg jest bezpieczny dla zdrowia i bezbolesny – mówi dr n. med. Anna Deda, lekarz Body Care Clinic.

Wrastające włoski

Stosunkowo często na twarzy u mężczyzn można zaobserwować czerwone swędzące krostki, które nie są trądzikiem. Pojawiają się na tych partiach twarzy, które mężczyźni golą i są powodem dużego dyskomfortu. Krostki takie są wynikiem wrastania włosków.
Wrastające włoski i wynikające z nich podrażnienia skóry są najczęściej skutkiem nieodpowiedniego golenia. Na tę dolegliwość pomaga depilacja przy użyciu w 100% naturalnej pasty cukrowej. Pasta cukrowa okleja włos dookoła i powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych. Włos usuwany jest w kierunku jego wzrostu, co pomaga zachować prawidłowe ułożenie mieszka włosowego i nie podrażnia skóry. Zabieg należy powtórzyć w zależności od potrzeb. Pomiędzy zabiegami warto stosować peelingi usuwające martwy naskórek. Zmniejsza to ryzyko wrastania włosków.

Trądzik i zmiany trądzikowe

Skóra mężczyzn jest grubsza od skóry kobiet i produkuje ponad dwa razy więcej sebum. Zmiany trądzikowe wynikają przede wszystkim z niewłaściwej pracy gruczołów łojowych, zaburzeń lub zmian hormonalnych, stresu, nieprawidłowej diety. Do powstania podrażnień przyczyniają się również niewłaściwe kosmetyki do golenia.
Zmiany trądzikowe można łagodzić przy wykorzystaniu zabiegów z użyciem kwasów medycznych. Peeling  kwasem salicylowym wspomaga proces gojenia się wyprysków.  Należy pamiętać, że nie powinno się go wykonywać w okresie letnim. Latem można zrobić biomechaniczną stymulację skóry (PRX), która nie doprowadza do zewnętrznego złuszczania skóry i nie wywołuje uczuleń na światło słoneczne. W przypadku blizn trądzikowych powstałych w okresie młodzieńczym pomoże mezoterapia mikroigłowa z kwasem migdałowym – rozjaśni przebarwienia, spłyci blizny, poprawi koloryt skóry i nawilży skórę.

Mężczyźni mogą i powinni dbać o swoją skórę. Coraz częściej zabiegi kosmetyczne i estetyczne są dedykowane właśnie panom.