Pierwsze zmarszczki to nie koniec świata

Jędrna, idealnie gładka skóra twarzy to marzenie każdej kobiety. Niestety, pomiędzy 25 a 30 rokiem życia pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dla wielu kobiet zauważenie tych objawów jest równoznaczne z początkiem końca świata.

Pojawienie się pierwszych zmarszczek to przełomowy moment w życiu każdej kobiety. Pierwszy siwy włos czy pierwsze zmarszczki to oznaki, że tracimy młodzieńczą atrakcyjność i nasze ciało odbiega od wzorca serwowanego przez media.  Wcześniej być może nie zdajemy sobie sprawy z upływającego czasu lub nawet nie myślimy, że kiedyś nas to spotka.

Zanieczyszczenie środowiska, nieprawidłowa dieta czy wiele godzin przed komputerem sprawia, że objawy starzenia się pojawiają się coraz wcześniej. Czasu nie zatrzymamy. Możemy jednak starać się poradzić sobie z akceptacją tego procesu.

Zmarszczki to nie tragedia

Pojawienie się kurzych łapek lub zmarszczek mimicznych to nie koniec świata. Nie można popaść w paranoję i przestać się uśmiechać oraz mrużyć oczy w obawie przed pogłębianiem się zmarszczek mimicznych. Ważne, żeby dostrzec, że nasze słabe strony mogą stać się atutami. Zmarszczki mogą dodać nam powagi lub pokazać pozytywne nastawienie do świata.

Kobieta jest atrakcyjna w każdym wieku

Najważniejsza jest akceptacja faktu, że nie zawsze będziemy wyglądać jak nastolatki. Wiele osób uważa, że życie zaczyna się po trzydziestce i dopiero wówczas kobieta może poczuć się prawdziwą kobietą.

Nie ma sensu przejmować się drobiazgami

Zmarszczki ani siwe włosy nie powinny spędzać nam snu z powiek. Nie znaczy to jednak, że mamy zupełnie przestać myśleć o tym, jak utrzymać jędrność skóry. Owszem, powinniśmy myśleć, ale róbmy to z głową! Dobre nastawienie i prawidłowe dbanie o skórę twarzy to podstawa zdrowego wyglądu a także samopoczucia. Jeśli czujemy, że nasza skóra potrzebuje pomocy specjalisty, zamiast płakać i użalać się nad nieuniknionym końcem swojej atrakcyjności, warto o nią zawalczyć. Odpowiednio dobrane kosmetyki, zabiegi medycyny estetycznej lub z zakresu kosmetologii mogą nam w tym pomóc.

 

O tym, w jaki sposób może nam pomóc kosmetolog, czytaj TUTAJ.