Sezon na gładkie nogi

piękne łydki

Zwiewne sukienki, szorty, spódniczki mini – to obowiązkowe elementy wakacyjnej garderoby. W upalne dni takie części stroju są zbawienne. Jednak aby móc pozwolić sobie na ten rarytas, nie możemy zapomnieć o gładkich nogach.

Sposoby na niechciane włoski

Każdy rodzaj depilacji ma swoje mocne i słabe strony. Należy pamiętać, że metody usuwania zbędnego owłosienia są różne, a efekty w większości przypadków tymczasowe. Przyjrzyjmy się zatem popularnym metodom depilacji. Najbardziej znanym sposobem jest golenie włosów maszynką. Dużym atutem tego zabiegu jest szybkość i łatwość, z jaką się go wykonuje. Jednak włosy usuwane maszynką odrastają już po kilku dniach. Owłosienie staje się ciemniejsze, mocniejsze, często pojawiają się podrażnienia skóry i mikrourazy. Kolejna popularna metoda to usuwanie włosów za pomocą depilatora. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się nawet miesiąc. Jednak jest to bolesna metoda, podrażniająca skórę. Ponadto włosy często wrastają w skórę. Woskowanie podobnie do depilacji depilatorem jest zabiegiem przynoszącym efekt na dłużej, niestety, równie bolesnym. Metody tej nie można stosować w przypadku żylaków i stanów zapalnych skóry.

Czy można zapomnieć o niechcianym owłosieniu na długie lata? Tak, najnowsza technologia epilacji laserowej daje nam taką możliwość. Na czym polega epilacja laserem? Światło lasera jest selektywnie pochłaniane przez melaninę zawartą w strukturach włosa, gdzie zmienia się w ciepło i niszczy włos na zasadzie termicznej. Melanina zlokalizowana jest w obrębie dolnej części korzenia włosa (tylko w okresie jego wzrostu). Ciepło powstałe w czasie naświetlenia rozprzestrzenia się i dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego. Dlatego też, aby uszkodzić mieszek włosowy światłem lasera, włos musi znajdować się w fazie wzrostu. Jak podkreśla dr n. med. Paweł Rujna, właściciel kliniki Murano – Najskuteczniejsze lasery do usuwania owłosienia to te, których światło jest wychwytywane przez melaninę i penetruje odpowiednio głęboko w skórę, a jednocześnie czas trwania impulsu jest bardzo krótki.

Skoro inne metody depilacji zawodzą, warto zainwestować w laser. Taka forma depilacji pozwoli na długo zapomnieć o niechcianym owłosieniu. Zapewnia komfort gładkich nóg nie tylko latem.

Przeczytaj o zabiegu depilacji laserowej: https://pragnieniakobiet.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/