Problemu odstających uszu, delikatnie opadającego czubka nosa i mało wydatnych ust nie rozwiążą wegańskie, bezglutenowe naleśniki z jabłkową granolą, do których zmuszasz się każdego poranka. Jeśli chcesz wyzbyć się prawdziwych kompleksów, które spędzają ci sen z oczu, rozważ jeden z popularnych zabiegów upiększających.
Najpopularniejsze zabiegi upiększające dla kobiet
1. Chirurgiczna korekta uszu [otoplastyka uszu]
Odstające uszy to popularny problem, z którym każdego dnia mierzy się średnio 5-6% Polaków. Mimo że zewnętrzne wady małżowiny nie mają wpływu na jakość pracy samego aparatu słuchowego, to jest to jedna z tych przypadłości, które są powszechnie piętnowane w społeczeństwie i niezależnie od wieku.
Sam zabieg sprowadza się do zmiany krzywizny ucha przez delikatne nacięcie skóry. Co prawda zabiegowi poddaje się najczęściej dzieci w wieku do 8. roku życia, to nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, abyś nie miała pojawić się w klinice medycyny estetycznej nawet jeśli masz 30-40 lat i więcej.
- Czytaj więcej: Ile kosztuje korekta uszu? »
2. Modelowanie nosa [zabieg chirurgiczny lub kwas hialuronowy]
Swój nos możesz wymodelować na jeden z dwóch sposobów:
- korekta nosa kwasem hialuronowym,
- chirurgiczna korekta nosa.
Pierwsza z wymienionych technik jest całkowicie bezinwazyjna. Lekarz medycyny estetycznej modeluje nos wypełniając jego miękką tkankę kwasem hialuronowym – zabieg kosztuje średnio od 1000 do 1500 złotych, a efekt utrzymuje się do około 18 miesięcy. Musisz jednak wiedzieć, że nie każdy defekt kwalifikuje się do kwasu, dlatego jeśli chcesz zmienić położenie czubka nosa, położenie przegrody nosowej lub objętość całego nosa, oddaj się w ręce chirurga.
3. Powiększanie ust tkanką tłuszczową, kwasem lub tzw. Aquamidem
Tylko średnio co 10. Polka może pochwalić się naturalnie wydatnymi ustami, ale nie martw się, jeśli nie jesteś jedną z nich. W zależności od oczekiwanego efektu i budżetem jaki dysponujesz, do wyboru masz 3 różne techniki – nastrzykiwanie ust ust tkanką tłuszczową, kwasem hialuronowym lub syntetycznym Aquamidem.
Najmniej zapłacisz za kwas hialuronowy, ale licz się, że efekt będzie utrzymywał się przez czas nie dłuższy niż 6 do 7 miesięcy. Uzupełnienie ust tkanką tłuszczową (wcześniej pobraną z brzucha, uda lub pośladków) jest bardziej trwałe, jednak satysfakcjonującego efektu możesz spodziewać się dopiero po około 2-3 tygodniach od opuszczenia fotela zabiegowego. W ustach najdłużej rozkłada się Aquamid, ale ten zabieg to wydatek rzędu nawet 4000 złotych i ze względu na wysokie prawdopodobieństwo rozpadu żelu na grudki, środek ten stosują tylko wybrane kliniki w Polsce.
- Czytaj więcej: Powiększanie ust. Jaki zabieg wybrać? »
4. Powiększanie biustu – kwas hialuronowy i implanty
Marzy ci się miseczka C, D albo E? Syntetyczne implanty rozwiążą twój problem. Chirurg wykona niewielkie nacięcie i wprowadzi protezę tuż pod piersią, w miejscu otoczki brodawki lub w dolnej części pachy. Efekt jest natychmiastowy i trwały; implanty zachowują bowiem swoje wyjściowe właściwości na 15-20 lat. Po tym czasie wskazanym jest ich wymiana ze względów estetycznych (z czasem zmienia się wygląd ciała i chirurg może zalecić wypełnienie piersi tzw. protezą anatomiczną).
Jeśli z jakiegoś powodu obawiasz się operacji, do wyboru masz także wypełnianie piersi kwasem hialuronowym. Efekt utrzymuje się przez około 15 – 20 miesięcy, a sam zabieg to koszt rzędu 5 – 10 tys. złotych.