Sposób na magię uśmiechu
W XXI wieku dbanie o własny wizerunek wydaje się być czymś oczywistym. Dobór odpowiednich ubrań i perfekcyjny makijaż to jednak nie wszystko. Nie można zapominać o zębach, które są widoczne na pierwszy rzut oka i bardzo często decydują o tym, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Śnieżnobiały uśmiech dodaje pewności siebie, a także jest w stanie łamać wszelkie lody. Nie tylko przy pozyskiwaniu nowych kontaktów biznesowych, ale też wtedy, gdy chcemy znaleźć partnera.
Piękny uśmiech znacząco wpływa na naszą atrakcyjność. Gorzej, gdy nasze zęby są żółte lub posiadamy braki w uzębieniu. W takim przypadku szczery uśmiech lub swobodna rozmowa mogą być utrudnione.
Konsekwencje zaniedbań
Nieodpowiednia higiena jamy ustnej prowadzi do wielu poważnych konsekwencji. Próchnica oraz liczne choroby przyzębia znacząco przyczyniają się do późniejszej utraty zębów. Wraz z niepełnym uzębieniem zaczynają się pojawiać problemy z artykulacją oraz jedzeniem. Wszystko z powodu zaniku kości. Dodatkowo, pod wpływem braku zębów, zmienia się owal twarzy, co negatywnie wpływa na nasz wizerunek. Dlatego konieczna jest interwencja specjalisty. Rozwiązaniem są protezy zębowe lub coraz częściej stosowane implanty stomatologiczne.
Czym jest implant?
Implantologia wydaje się być lekarstwem na wszelkie problemy. Implant jest to metalowa śruba na stałe umieszczona w kości szczęki. Na jego bazie po okresie gojenia się, który trwa do 9 miesięcy, montuje się łącznik oraz koronę zęba. Jest to rozwiązanie trwałe, które eliminuje dyskomfort związany ze zwykłymi, ruchomymi protezami. Implanty imitują również korzeń zęba, co zapobiega procesowi zaniku kości, dzięki czemu kształt twarzy pozostaje taki sam bez względu na upływ czasu.
Jak powstał implant?
Sam implant został wynaleziony przez przypadek. Ponad 60 lat temu szwedzki ortopeda, Per-Ingvar Branemark, badał proces mikrokrążenia krwi w kości oraz gojenia się jej po urazie. Odkrył, że jedynym metalem, który nie powoduje reakcji ubocznych jest tytan. Pierwszym zastosowaniem, jakie mu przyszło do głowy, było zamocowanie protez zębowych na wspornikach w kości, czyli implantach. W latach 80-tych XX w. metoda ta na stałe zagościła w standardach leczenia stomatologicznego.
Wciąż za drogo
Nawet jeśli wiele osób chciałoby skorzystać z tego niezwykle funkcjonalnego rozwiązania, to może natknąć się na spory problem, którym jest próg finansowy. Wszczepienie jednej sztuki implantu to koszt rzędu od 3 do 4 tysięcy złotych. Dodając do tego płatności za pozostałe etapy leczenia, tworzy nam się spora suma, na której wydanie nie każdy może sobie pozwolić. W takiej sytuacji produkt Pragnienia Kobiet jest idealnym rozwiązaniem. Rozłożenie kosztów zabiegu na raty pomoże nam osiągnąć zdrowy uśmiech.
Analizując liczne korzyści płynące z zastosowania implantów zębowych, można śmiało stwierdzić, że jest to działanie warte zachodu. Jest to metoda, która gwarantuje nam trwałe efekty. W konsekwencji czego, czujemy się lepiej sami ze sobą oraz zyskujemy większą pewność siebie, nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. Dlatego warto potraktować wszczepienie implantów w kategoriach inwestycji, która bardzo szybko się zwróci.
Chcesz wiedzieć więcej o zabiegu?