Dziewczyny lubią brąz

Opalona dziewczyna na plaży

Przed nami długo wyczekiwany urlop, na którym każda z nas chce wyglądać zjawiskowo. Urody i zdrowego wyglądu z całą pewnością doda nam piękna opalenizna. Co jednak zrobić, kiedy przed wyjazdem wyglądamy jak córka młynarza? Jak się okazuje jest na to skuteczny sposób.

By nasza skóra nabrała pięknego koloru wcale nie musimy godzinami leżeć na słońcu i wystawiać się na działanie promieni słonecznych, które przy dużych dawkach mogą być dla nas szkodliwe. Nie musimy również korzystać z solarium, które jak udowodniono, także szkodzi naszemu zdrowiu. Wystarczy, że skorzystamy z opalania natryskowego, cieszącego się coraz większą popularnością.

Jest to jeden z bezpiecznych sposobów, także dla przyszłych mam, na wymarzoną opaleniznę, dzięki któremu uzyskamy natychmiastowy i co najważniejsze wspaniały efekt.

Na czym to polega?

Istnieją dwie metody opalania natryskowego, z którymi możemy spotkać się w gabinetach kosmetycznych. Zabiegi te zawsze wykonywane są na stojąco w samoobsługowej kabinie, która wyposażona jest w dysze natryskowe lub przy pomocy urządzenia airbush, obsługiwanego przez kosmetyczkę.

W obydwóch przypadkach na nasze ciało rozpylany jest płyn opalający w postaci delikatnej mgiełki. Dzięki temu uzyskujemy równomierną opaleniznę, bez plam i przebarwień.

Jak długo trwa?

Wybierając opalanie natryskowe piękny kolor na naszej skórze pojawi się w kilka lub kilkanaście minut, w zależności od zastosowanej metody. Co ciekawe samą opalenizną będziemy mogły się cieszyć nawet do dwóch tygodni. W tym przypadku jej trwałość zależna jest od kilku czynników, takich jak:

  • rodzaj naszej skóry,
  • odpowiednie przygotowanie skóry przed zabiegiem,
  • właściwa pielęgnacja skóry po zabiegu,
  • jakość stosowanego płynu opalającego.

Zabieg dla zabieganych

Wiele z nas cierpi na brak czasu i nie zawsze starcza go jeszcze na odwiedzenie gabinetu kosmetycznego, a przed wyjazdem wakacyjnym zawsze jest go za mało. Dlatego dla zabieganych osób opalanie natryskowe jest świetnym rozwiązaniem. W wielu salonach kosmetycznych usługę tę możemy zamówić… „na wynos”.

Oczywiście tylko wtedy, gdy jest ona wykonywana przy pomocy airbrush’a. Zabieg wówczas przeprowadzany jest przez kosmetyczkę w naszym domu w namiocie przenośnym, który zabezpiecza pomieszczenie przed zabrudzeniem.

Możesz wybrać kolor opalenizny

Płyny stosowane do opalania natryskowego dostępne są w różnych odcieniach – od naturalnego po ciemno brązowe.

Kolor opalenizny można dobrać do naszej karnacji lub do efektu, jaki chcemy uzyskać. Poza tym płyny te są dla nas bezpieczne, ponieważ zawierają m.in. witaminy, składniki pochodzenia roślinnego czy olejki.

Taki skład nie spowoduje wysuszenia naszej skóry i nie przyśpieszy jej starzenia, a co najważniejsze pozostawi ją piękną, zdrową i dobrze odżywioną.