Kosmetyki do wielu zadań – nie tylko kremy BB

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy wymaga stosowania odpowiednio dobranych kosmetyków. Wśród nich są takie, które spełniają więcej niż jedną funkcję. Są to kremy BB, CC, DD, a ostatnio nawet EE.

Kremy BB – Beauty Balm

Kremy BB należą do grupy kosmetyków pielęgnacyjno-upiększających. Jedna z najważniejszych funkcji kremów – nawilżanie skóry – została w nich połączona z zadaniem wyrównania jej kolorytu. W kremach BB stosuje się składniki, które wchodzą również w skład podkładów do twarzy. Chociaż nie mają silnych właściwości kryjących, to mogą być stosowane zamiast cięższych podkładów. Kremy BB nierzadko zawierają filtry przeciwsłoneczne i składniki matujące, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się latem u młodych osób z niezbyt dużymi niedoskonałościami skóry.

Kremy CC – Color Correct

Kremy CC przeznaczone są dla osób, których od kosmetyku oczekują lepszego pokrycia niedoskonałości. Nawilżają, odżywiają skórę, chronią ją przed promieniowaniem UV, a jednocześnie maskują zbyt widoczne naczynka krwionośne czy ślady po trądziku. W zależności od składu matują albo dodają blasku skórze, jednak jedna ich cecha jest niezmienna – zawsze mają więcej niż kremy BB składników wykorzystywanych w podkładach.

Kremy DD – Dynamic Do All

Dla osób, których skóra zmienia swoje właściwości w związku z wiekiem przeznaczone są kremy DD. Kremy DD nie tylko nawilżają i tuszują niedoskonałości skóry, ale mają także działanie przeciwzmarszczkowe i odżywcze. Przeznaczone są dla skóry dojrzałej, w której następuje spowolnienie naturalnych procesów odnowy. Ze względu na właściwości kryjące pozwalają na ograniczenie używania podkładu. Dojrzała skóra bez grubej jego warstwy wygląda naturalnie, a dodatek składników rozświetlających ujmuje jej lat.

Kremy EE

Kremy EE w pierwszej kolejności pielęgnują, w drugiej matowią, a dopiero na końcu wyrównują koloryt. Oznacza to, że makijaż wykonany przy ich użyciu jest naprawdę lekki, a funkcja upiększająca kremu schodzi na dalszy plan. Kremy EE przeznaczone są dla osób, które mają cerę tłustą lub ze znacząco przetłuszczonymi partiami, jednak nie narzekają na widoczne niedoskonałości skóry.