Złoty środek na brak satysfakcji

Punkt G to jeden z najbardziej kontrowersyjnych terminów w ginekologii. Mimo że badany od ponad pół wieku, wciąż jest tematem sporów, dyskusji i licznych nieścisłości. Ogólna świadomość wciąż poddaje w wątpliwość istnienie problematycznego miejsca. Tymczasem niektóre kliniki w Polsce poszły z duchem czasu i oferują zabieg powiększania punktu G.

Punkt Gräfenberga, popularnie skracany do punktu G, swą nazwę zawdzięcza niemieckiemu lekarzowi. Nazwa ta po raz pierwszy pojawiła się literaturze naukowej w latach 40. XX wieku. Pomimo szerokich badań prowadzonych w latach 80., wciąż uważano, że brak wystarczających dowodów, by ostatecznie potwierdzić jego istnienie. Obecna dominująca teoria głosi, że nawet jeśli sporny punkt istnieje, to nie wszystkie kobiety go mają. Jednak ponad 50 polskich klinik zdecydowanie się z tym nie zgadza.

Gdzie znajduje się punkt G?

Według badań znajduje się on na przedniej ściance pochwy. Jest to szczególnie unerwiona strefa o wielkości 1,5 na 2 cm, o wiele wrażliwsza na stymulację niż łechtaczka. Ze względu na dość specyficzne umiejscowienie punktu G, dotarcie do niego jest często utrudnione, a to wpływa bezpośrednio na satysfakcję płynącą z życia seksualnego. Można temu jednak zaradzić poprzez zabieg – powiększenie punktu G.

Jak wygląda zabieg?

To właśnie dla kobiet, które czują się niespełnione pod tym względem, polecana jest augmentacja, czyli powiększenie punktu G. Zabieg uwydatnia i ujędrnia wrażliwą strefę, sprawiając, że partnerowi łatwiej jest do niej dotrzeć. Powiększenie punktu G jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut. Polega na iniekcji specjalnego preparatu na bazie kwasu hialuronowego lub tłuszczu własnego pacjentki w okolice punktu G. Obie substancje są bezpieczne i używane w innych dziedzinach chirurgii

plastycznej do modelowania ciała i różnego rodzaju operacji plastycznych. Pacjentka może ponownie rozpocząć aktywność seksualną już w cztery godziny po zabiegu, a efekt utrzymuje się do dwóch lat.

Pełna satysfakcja

Brak satysfakcji z życia seksualnego często jest powodem różnych nieporozumień między partnerami. Zazwyczaj przyczyny leżą po obu stronach. Nowoczesna ginekologia estetyczna pozwala na pokonanie barier i wzbogacenie doświadczeń. Z uwagi na relatywnie niewielkie koszty oraz wykorzystanie naturalnych preparatów, takich jak kwas hialuronowy, coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg. Traktują to jako ciekawy eksperyment. Nieinwazyjność i potwierdzone bezpieczeństwo augmentacji powodują, że otwiera się zupełnie nowa sfera w polskiej ginekologii i, być może, przyczynią się do pogłębienia świadomości seksualnej wśród Polaków.

Powiększenie punktu G i odczuwanie większej satysfakcji seksualnej wpływa na poczucie własnej wartości i kobiecości.

Przeczytaj więcej o powiększaniu punktu G