Lek. med. Diana Kupczyńska – Markiewicz

specjalizacja: chirurgia (w trakcie specjalizacji), flebologia, medycyna estetyczna
klinika: Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii, Wrocław
www.arsestetica.pl

Zadaj pytanie

Portal zapewnia dyskrecję i poufność korespondencji. Żadne z danych osobowych
(imię, nazwisko, adres e-mail) nie zostaną opublikowane na stronie portalu.

Pytania i odpowiedzi

Dzień dobry, chciałabym zapytać o dziwne blizny potrądzikowe. Nie są głębokie, cechują się natomiast dziwnym kolorem. Tzn. są lekko różowe ale kolor ten zmienia się w zależności od pory dnia i innych czynników takich jak zmiana temperatury, kontakt z wodą, emocje. Blizny stają się wtedy bardzo czerwone. Przeszłam już serię zabiegów laserem eCO2, ale poza wygładzeniem powierzchni skóry nie poprawił on koloru blizn. Chciałabym zapytać co mogłoby pomóc na takie blizny, jakie zabiegi, maści. Mają one już 3 lata, a czytałam że ewentualne samoistne zmiany koloru blizny mogą trwać do roku od jej powstania. Także nie wydaje mi się, aby moje blizny zawierały w sobie przebarwienia pozapalne. Wydaje mi się, że mają one jakby charakter rumieniowy, bo podobnie zmienia się koloryt mojego nosa (tzn. pod wpływem w/w czynników mój nos przybiera kolor bardzo podobny do czerwonego koloru blizn).

M., 26 lat

Dzień dobry,
bardzo prawdopodobne, iż ma Pani przebarwienia powstałe pod wpływem trądziku. Proponuję ich redukcję za pomocą serii zabiegów z użyciem lasera Q-switch.
Biorąc pod uwagę podawane przez Panią zaczerwienienie, jest bardzo prawdopodobne, iż ma Pani również popękane naczynka, które pod wpływem temperatury rozszerzają się. Jednak powyższe rozważania są czysto teoretyczne. Dokładnych informacji mogę udzielić w trakcie konsultacji, po zebraniu szczegółowego wywiadu i bezpośredniej ocenie Pani cery.
W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji.