Woda – naturalny sposób na zdrowie i urodę

Woda - sposób na zdrowie

O tym jak ogromne znaczenie dla naszego życia ma woda świadczy chociażby to, że bez jedzenia człowiek może wytrzymać kilka tygodni, natomiast bez wody zaledwie kilka dni. Woda jest życiodajnym płynem, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, a także za nasz wygląd i samopoczucie.

Wodę miej zawsze pod ręką

Szczególnie w okresie letnim nasz organizm narażony jest na utratę dużych ilości wody. W upalne dni, kiedy skwar leje się z nieba, zdecydowanie więcej się pocimy i szybciej tracimy wodę z organizmu.

Z uzupełnianiem wody nie czekajmy jednak do momentu, kiedy będziemy odczuwać pragnienie. Gdy nasz organizm wysyła taki sygnał, oznacza to, że ulega już procesowi odwodnienia. By do tego nie dopuścić należy pić wodę, ale jak radzą specjaliści – systematycznie, w małych ilościach, najmniej 1,5 l wody dziennie.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Ciało człowieka składa się w ok. 70 procentach z wody. Woda w naszym organizmie pełni bardzo różne, ale niezmiernie ważne funkcje. Bez niej po prostu nie moglibyśmy żyć. Do jej podstawowych zadań należą: regulacja temperatury, udział w reakcjach biochemicznych, rozpuszczanie oraz transport pokarmów, usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Poza tym odpowiedni „poziom” wody w naszym organizmie wpływa pozytywnie na naszą koncentrację, sprawność umysłową, na nasz dobry nastrój, energię do działania.

Woda bez wątpienia ma wpływ na nasze zdrowie, ale należy również pamiętać, że także na nasz wygląd.

Woda urody doda!

Nie bez znaczenia są słowa, które mówią, że dbanie o swój wygląd, zacznij od skóry. Samo używanie, nawet najlepszych kremów nie przyniesie jednak piorunujących rezultatów, kiedy naszemu organizmowi nie dostarczymy odpowiednich składników. Jednym z nich jest oczywiście woda.

Dzięki spożywaniu odpowiedniej ilości wody nasza skóra będzie odpowiednio nawilżona, jędrna, sprawi że znikną przebarwienia, jej dobroczynna moc spowolni starzenie się skóry, a tym samym opóźni powstawanie zmarszczek. Warto również dodać, że woda pomaga w odchudzaniu! Po pierwsze nie jest kaloryczna, a jej wypicie przed posiłkiem sprawi, że wypełniony płynem żołądek zwiększy uczucie sytości.

Mineralna czy źródlana?

Na rynku dostępna jest cała gama wód. Wybór tej dla nas najodpowiedniejszej może zatem stanowić dla nas nie lada wyzwanie. Generalnie wodę można podzielić na dwa rodzaje – wodę źródlaną oraz wodę mineralną. Wody te pozyskiwane są z naturalnych ujęć podziemnych, które są zabezpieczone przed zanieczyszczeniami.

Co ważne nie podlegają one procesowi uzdatniana i nie zawierają żadnych dodatków. Woda źródlana jest wodą czystą, ubogą w składniki mineralne. Natomiast woda mineralna, jak sama nazwa wskazuje, bogata jest w minerały, o właściwościach korzystnie wpływających na nasze zdrowie.