SOS dla dłoni

zabiegi na dłonie

Podczas codziennej pielęgnacji ciała najwięcej uwagi poświęcamy twarzy. Stosujemy peelingi, maseczki, toniki, nakładamy kremy odżywcze. Przy tym zapominamy, że nie tylko skóra twarzy wymaga specjalnego traktowania. Także nasze dłonie zasługują na szczególną uwagę, tym bardziej że są wizytówką każdej kobiety.

Pokaż swoje dłonie a powiem ci ile masz lat

Dłonie zdradzają bardzo wiele. Z dłoni można nie tylko wróżyć przyszłość, można z nich odczytać jaki jest stan naszego zdrowia, w jaki sposób pracujemy, czy dbamy o siebie i jaki jest nasz wiek.

Niestety dłonie starzeją się razem z nami. Na nic zatem zabiegi odmładzające, kosmetyczne twarzy, gdy dłonie pozostawimy same sobie. Dłonie pokryte są cienką i delikatną skórą. Z czasem skóra ta wiotczeje, staje się pomarszczona, pojawiają się na niej plamki i uwypuklają żyły.
By opóźnić ten proces i zapobiec przedwczesnemu starzeniu się dłoni, o dłonie trzeba po prostu dbać.

W jaki sposób pracujemy na starzenie się dłoni?

Dłonie podobnie jak twarz codziennie narażamy na działanie wielu czynników. W zależności od pory roku wystawiamy je na działanie słońca, wiatru, mrozu. Ale żeby tego było mało, każdego dnia poddajemy je również różnym torturom. Traktujemy detergentami, serwujemy im niskie i wysokie temperatury, często nie dając nic w zamian.

A to niestety widać gołym okiem. Widok ten z całą pewnością jest mało estetyczny, ale z całą pewnością nie jest on powodem, by chować dłonie przed światem.

ABC pielęgnacji

Dbanie o dłonie powinno stać się naszym nawykiem, czymś co będziemy robić odruchowo. Po pierwsze musimy zaprzyjaźnić się z kremem nawilżającym, który będziemy stosować po każdym myciu rąk. Krem taki szybko się wchłania i w zależności od swoich dodatkowych właściwości odpowiednio zabezpiecza naszą skórę przed chociażby szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Na noc możemy nałożyć krem bogatszy w składniki odżywcze, który zregeneruje skórę podczas naszego snu. Raz w tygodniu warto naszym dłoniom poświęcić więcej uwagi i zafundować im domowe SPA. Peeling dłoni usunie zanieczyszczenia i obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka, a nałożona na dokładnie oczyszczoną skórę maseczka sprawi, że nasze dłonie będą aksamitne, jędrniejsze i doskonale odżywione.

Oddaj swoje dłonie w ręce specjalistów

Oprócz domowej pielęgnacji szereg profesjonalnych zabiegów na dłonie oferują gabinety kosmetyczne. Ciekawą propozycją jest mezoterapia klasyczna dłoni. W zabiegu tym wykorzystywane są igły, przy pomocy których pod skórę wstrzykiwany jest koktajl rewitalizujących substancji.

W jego składzie w zależności od stosowanego preparatu i naszych potrzeb znajdziemy między innymi kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy. A efekt? Skóra naszych dłoni będzie jędrna, nawilżona, proces starzenia zostanie spowolniony, a przebarwienia znikną. Mezoterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym, wykonywanym przy znieczuleniu miejscowym po to, by zmniejszyć odczucie dyskomfortu spowodowane nakłuciami cieniutkimi igłami.

W przypadku mezoterapii, zabieg trzeba powtarzać kilkakrotnie.