Plasmage – nowoczesny zabieg na opadające powieki

plasmage

Piękna i młoda – tak chciałaby móc o sobie powiedzieć każda kobieta. Tymczasem oznaki upływu czasu, szczególnie widoczne w okolicach oczu, nie pozwalają nam zapomnieć, że starzejemy się. Plasmage to nowoczesne urządzenie, które bez użycia skalpela pozwala przywrócić oku młody wygląd.

Powieki zdradzają wiek

Jedną z oznak starzenia się skóry jest utrata jędrności i elastyczności. Delikatna skóra okolic oczu szybko ulega zmianom związanym z wiekiem. Już kobiety trzydziestoletnie narzekają na zmarszczki mimiczne, a kiedy dokłada się do nich zwiotczenie skóry powieki górnej i dolnej, oko zaczyna znacząco postarzać twarz.

Do niedawna jedyną metodą przywrócenia powiece młodego wyglądu była blefaroplastyka – chirurgiczne wycięcie nadmiaru wiotkiej skóry z powiek. Zabieg ten wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry, wymaga czasami długiej rekonwalescencji i pozostawia na skórze powieki bliznę. Nie bez znaczenia są również wysokie koszty blefaroplastyki. Tymczasem zabieg plazmowy, oferowany w coraz większej liczbie gabinetów, zastosowany na powieki daje bardzo dobre rezultaty.

Plazma – co to takiego

Plasmage – nowoczesny zabieg na opadające powieki lightning-768800_1280-199x300Zjawisko plazmy wykorzystywane jest w medycynie estetycznej od niedawna. Plazma nazywana jest czwartym, po stałym, ciekłym i gazowym, stanem skupienia. Przypomina gaz, jednak jest materią, która uległa zjonizowaniu, czyli rozpadowi atomów. Plazma powstaje pod wpływem oddziaływania wysokich temperatur lub silnego promieniowania. W warunkach ziemskich nie występuje często – daje się ją zauważyć np. podczas silnych wyładowań atmosferycznych (pioruny) lub zorzy polarnej – ale we Wszechświecie plazma stanowi przeszło 99% materii. Plazma ma właściwość przewodzenia elektrycznego i to właśnie ta jej cecha pomaga odmłodzić skórę powiek.

Na co pomaga?

Zjawisko powstawania plazmy wykorzystane zostało do przeprowadzania zabiegów estetycznych zwanych Plasmage lub Plasma IQ, w których zależy nam na redukcji:

  • nadmiaru wiotkiej skóry (np. z powiek, okolic uszu, szyi),
  • zw. kurzych łapek wokół oczu,
  • „zmarszczek palacza” nad górną wargą,
  • zmian skórnych (trądziku, włókniaków, brodawek, plam soczewicowych, znamion),
  • blizn pooperacyjnych,
  • rozstępów.

Na czym polega zabieg

Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Igła urządzenia zaopatrzonego w głowicę emituje impulsy elektryczne. W obszarze łuku elektrycznego powstaje plazma. Wysoka temperatura wytworzona w wyniku mikrowyładowań oddziałuje na skórę, odparowywując ją i tym samym zmniejszając jej objętość.

Głowica z igłą nie ma kontaktu ze skórą. Na skórę oddziałuje wyłącznie punktowo plazma wytworzona pomiędzy końcówką igły a skórą. Punkty dotyku plazmy do powieki rozmieszczone są gęsto – ok. 0,5 mm jeden od drugiego. Plazma nie narusza głębszych warstw skóry, dlatego można ją wykorzystywać w przypadku plastyki delikatnych, cienkich powiek.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 20 do 50 min. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury na skórze tworzą się brązowe strupki. Nie wolno ich zrywać, muszą odpaść same, co następuje po ok. 5 dniach. Skóra po zabiegu i pozbyciu się strupków jest zaczerwieniona, dlatego trzeba o nią dbać, chroniąc np. przed słońcem.

Efekty zabiegu Plasmage

Widoczne zmniejszenie ilości skóry obserwuje się już bezpośrednio po pierwszym zabiegu, jednak dopiero gdy zupełnie minie podrażnienie i zaczerwienienie powiek – po ok. 3-4 tygodniach – można docenić wpływ zabiegu. W większości przypadków po jednym, dwóch zabiegach skóra powiek wygląda zdecydowanie młodziej, a oko jest bardziej widoczne i wyraziste. Efekty zabiegu Plasmage utrzymują się od 2 do 4 lat.

Plasmage ma przewagę nad blefaroplastyką, ponieważ nie uszkadza głębszych warstw skóry i nie prowadzi do powstania blizn. Nie grozi również wystąpieniem stanu zapalnego, a efekty obserwuje się natychmiast po zabiegu. Bardzo ważne jest także to, że w przypadku Plasmage okres rekonwalescencji jest krótki, a zabieg jest zdecydowanie tańszy od blefaroplastyki.

Przeciwwskazania

Zabieg Plasmage nie ma wielu przeciwwskazań, jednak nie powinien być wykonywany

  • w okresie ciąży lub karmienia piersią,
  • w przypadku chorób autoimmunologicznych,
  • chorób skory,
  • nfekcji organizmu lub występujących procesów zapalnych.

Cena zabiegu Plasmage

Zabieg Plasmage można wykonać już od 200 zł w przypadku blizn. Korekcja powiek to koszt od ok. 1000 do ok. 1700 zł. Zabieg niechirurgicznej korekty powiek, podobnie jak inne zabiegi medycyny estetycznej, można opłacić w ratach za pośrednictwem MediRat.

Plasmage to obecnie najnowocześniejszy sposób odzyskania młodego wyglądu oka bez udziału skalpela.

fot. Pixabay