Usta zimą

Zimą nasze usta często stają się wysuszone i spierzchnięte. Prawidłowa pielęgnacja pomoże zachować ich gładkość i elastyczność.

Pamiętaj!

  • Smaruj usta balsamami kilka razy dziennie. Nie tylko wówczas, gdy wychodzisz z domu – suche powietrze ogrzewanych pomieszczeń wysusza usta.
  • Używaj preparatów zawierających glicerynę, witaminę E, A, woski, masło kakaowe, karite. Te składniki natłuszczają naskórek, regenerują go i łagodzą podrażnienia.
  • Nie oblizuj ust i nie zasłaniaj ich szalikiem. Oddech sprawi, że szalik szybko stanie się wilgotny, a za jego sprawą również naskórek wokół ust. Na mrozie wilgotne usta  szybko wysuszą się i popękają.
  • Pomagaj ustom domowym sposobem: masuj je szczoteczką do zębów, a po masażu nakładaj grubą warstwę miodu. Usta staną się wygładzone i nabiorą ładnego koloru.

Usta zimą lipcare_wit_a_e_boxetui_300dpi_50x58mm_intZimą dobrze służą ustom pomadki ochronne i wazeliny kosmetyczne do ust z seriiLip Care firmy Floslek. Zapobiegają wysuszaniu i pękaniu ust, wygładzają, natłuszczają i chronią przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Są wzbogacone o przyjemne i smakowite aromaty – waniliowy, pomarańczowy, czekoladowy, poziomkowy lub różany. Przy ich systematycznym stosowaniu można liczyć na osiągnięcie pożądanego efektu w postaci intensywnie nawilżonych, gładkich i jędrnych ust.