Wampirzy lifting

Zabiegi służące redukcji zmarszczek lub regeneracji i odnowy skóry są obecnie coraz bardziej popularne w klinikach medycyny estetycznej. Jednym z najmodniejszych zabiegów (chętnie wybieranym również przez gwiazdy show-biznesu) stał się tzw. wampirzy lifting, czyli zabieg redukujący zmarszczki, do którego wykorzystuje się własne osocze bogatopłytkowe.

Osocze bogatopłytkowe pochodzi z własnej krwi pacjenta, dlatego jest ono substancją biologicznie obojętną, po zabiegu nie ma możliwości wystąpienia reakcji alergicznej organizmu. To wielka zaleta, gdyż właśnie dlatego z zabiegów na bazie osocza bogatopłytkowego mogą korzystać również alergicy (osoby, które są uczulone na składniki preparatów do wypełniania zmarszczek lub z różnych przyczyn nie mogą zostać poddane operacji plastycznej).

LIfting osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu krwi żylnej i oddzieleniu znajdujących się w osoczu płytek krwi od innych elementów morfotycznych – czerwonych i białych krwinek – mówi lek. med. Edyta Adamczyk-Kutera, lekarz medycyny estetycznej z warszawskiej Kliniki Medycyna Urody. Świetne efekty zabiegu możliwe są dzięki skoncentrowaniu odpowiedniej liczby płytek krwi i zawartych z nich czynników wzrostu. Podanie osocza bogatopłytkowego do skóry daje niebywałe rezultaty. Pobudzone w ten sposób fibroblasty zdolne są do tworzenia nowego kolagenu. W efekcie skóra staje się odżywiona, bardziej napięta i nawilżona. Dodatkowo poprawia się jej koloryt, tkanki ulegają regeneracji, następuje poprawa mikrokrążenia, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Przed podaniem osocza wszystkie partie skóry, których dotyczyć będzie lifting, zostają znieczulone specjalną maścią (najczęściej są to: czoło, policzki, fałdy nosowo-wargowe, „kurze łapki” i szyja). Po zabiegu przez jakiś czas widoczne są na skórze ukłucia, które znikają w niedługim czasie. Nie powinno się wtedy wykonywać makijażu, aby nie podrażniać dodatkowo skóry. LIfting przynosi efekty już kilka dni po zabiegu.

Źródło: materiał prasowy

O osoczu bogatopłytkowym czytaj również tutaj.