Lifting w przerwie na lunch

W miarę upływu lat skóra twarzy traci swoja sprężystość, jędrność. Z czasem wiotczeje, opada, pojawiają się na niej zmarszczki i uwidaczniają bruzdy. Jest to naturalny proces starzenia się skóry. Ale nie jest to obraz, który chcemy oglądać w lustrze. Jak zatem zatrzymać czas bez stosowania inwazyjnych operacji chirurgicznych? Współczesna medycyna estetyczna zna odpowiedź na to pytanie.

Lifting bez skalpela, czyli microlipofiling

Microlipofiling polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z naszego ciała, tam gdzie mamy jej nadmiar np. z brzucha, ud czy pośladków. Pobrana tkanka tłuszczowa nie jest jednak gotowa od razu do przeszczepienia.
W pierwszej kolejności poddaje się ją frakcjonowaniu. Dopiero odpowiednio przygotowany materiał może zostać ponownie wykorzystany w zabiegu microlipofilingu.

Naturalny wypełniacz

Tkanka tłuszczowa używana jest w zabiegach m.in. odmładzających twarz. Stosuje się ją w celu wygładzenia zmarszczek, usunięcia bruzd, cieni pod oczami, czy do wypełnienia policzków, podbródka. Poprzez niewielkie nakłucia wstrzykiwana jest bardzo cienkimi igłami w miejsca, gdzie nastąpił jej znaczny ubytek.

Następnie przeszczepiona tkanka tłuszczowa jest delikatnie rozprowadzana przez lekarza, tak by pod skórą nie dopuścić do powstania zgrubień lub jakiekolwiek nierówności. Zabieg z użyciem tkanki tłuszczowej ma wiele zalet, do których z całą pewnością należy naturalny i natychmiastowy efekt, który utrzymuje się przez kilka lat.

Poza tym microlipofiling nie powoduje uczuleń, powikłań i powstawania blizn.

Zabieg w przerwie na lunch

Zabieg microlipofilingu jest bezpieczny i małoinwazyjny, a co najważniejsze przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego – bezbolesny. Na jego przeprowadzenie i rekonwalescencję nie potrzeba dużo czasu.

Sam zabieg zwykle trwa od 30 do 60 minut. Natomiast gabinet można opuścić już po dwóch godzinach i wrócić do swoich codziennych spraw. Oczywiście w miejscach, które zostały poddane nakłuciom mogą powstać zasinienia i opuchnięcia, ale znikają one już po kilku dniach od momentu przeprowadzenia zabiegu.

Co po microlipofilingu?

Przez pierwsze dni z całą pewnością nie będziemy mogły korzystać z solarium, sauny czy basenu. Natomiast wskazane będą wizyty u kosmetyczki. Ważne jest bowiem, by miejsca, które zostały poddane zabiegowi zostały intensywnie nawilżone, uelastycznione.

Wskazane są również masaże limfatyczne zarówno miejsc pobrania, jak i wszczepienia tkanki tłuszczowej, w celu złagodzenia ewentualnie powstałych obrzęków. Po zabiegu należy również korzystać z odpowiednich kosmetyków, które przyspieszą regenerację naszej skóry i odpowiednio ją zabezpieczą przez działaniem czynników zewnętrznych.