Strobing – modelowanie przez rozświetlanie

Strobing - co to jest?

Na kształt twarzy nie mamy wpływu. Możemy co prawda przy pomocy zabiegów chirurgii plastycznej zmienić jej kontur, ale jest to bolesne, ryzykowne i najczęściej nieodwracalne. Dla większości z nas jest również zbyt kosztowne, chociaż może to być już teraz operacja na raty. Makijażem możemy jednak sprawić, żeby jej owal był ładniejszy, a zarys policzków, oczy i usta ładnie i naturalnie podkreślone. Służy temu konturowanie twarzy przy użyciu ciemniejszych i jaśniejszych pudrów, bronzerów i różów do twarzy, ale służy również temu strobing – nowa technika modelowania kształtu twarzy.

Czym jest strobing?

Strobing to metoda modelowania kształtu twarzy polegająca na rozświetleniu tych elementów twarzy, na które w naturalnych warunkach pada najwięcej światła. W jaki sposób światło rozkład się na naszej twarzy możemy stwierdzić za pomocą selfie. Zrobienie sobie zdjęcia przy użyciu lampy błyskowej pomoże odnaleźć te partie twarzy, które powinniśmy podkreślić rozświetlaczem.

Jak wykonuje się strobing?

Do wykonania strobingu potrzebne są krem – baza oraz rozświetlacz i pędzel.

  1. Dokładnie oczyść twarz.
  2. Nałóż krem bazę, najlepiej typy BB, lub ewentualnie, przy większych nierównościach skóry, lekki podkład.
  3. Wypukłe miejsca twarzy pokryj delikatnie rozświetlaczem. Wypukłe miejsca twarzy to: szczyty kości policzkowych, broda, łuk kupidyna (wypukłość pod nosem nad górnymi wargami), grzbiet i czubek nosa, środek czoła, łuki nad i pod brwiami, wewnętrzne kąciki oczu.
  4. Rozprowadź  rozświetlasz, rozcierając go delikatnie.
  5. Jeśli czujesz, że to za mało, możesz delikatnie różem musnąć policzki pod rozświetlaczem.

Na czym polega wyższość strobingu nad innymi technikami?

Strobing nie wymaga wielu kosmetyków. Użycie ograniczonej liczby produktów jest tańsze, szybsze i ogranicza ryzyko popełnienia błędów, w wyniku których twarz będzie wyglądać jak maska. Modelowanie twarzy poprzez strobing daje bardzo naturalny efekt. Oczywiście istnieje ryzyko „przedobrzenia” makijażu za pomocą rozświetlacza, ale jest ono mniejsze niż w przypadku użycia wielu różnych kosmetyków.