Jak działa carboxyterapia

Zabieg carboxyterapii polega na podskórnej infuzji kontrolowanych dawek dwutlenku węgla. Na obszarze poddanemu zabiegowi zwiększa się przepustowość naczyń krwionośnych, przyspiesza przepływ krwi, tlenu oraz substancji odżywczych.

Rola tlenu w organizmie

Z wiekiem maleje przepustowość podskórnych naczyń włosowatych oraz zdolność komórek do regeneracji, skóra traci kolagen oraz elastyczność. Po 30. roku życia poziom tlenu w tkankach zmniejsza się o 25%, a po 40. aż o połowę. Organizm w pierwszej kolejności dostarcza tlen do głównych narządów, a potem do skóry. Kiedy skóra nie otrzymuje dostatecznej ilości tlenu, staje się bardziej podatna na powstawanie zmarszczek, plam starczych i podrażnień.

Efekt carboxyterapii

Infuzję dwutlenku węgla pod skórę organizm odbiera jako brak tlenu – reakcją na to jest zwiększenie przepływu krwi. Zapewnia to wzrost tlenu i składników odżywczych na leczonym obszarze. W efekcie następuje stymulacja produkcji kolagenu, który redukuje drobne zmarszczki i rozstępy oraz zmniejsza cienie pod oczami.

Liposukcja i botoks w jednym

Wyniki pokazują, że terapia dwutlenkiem węgla nie tylko poprawia elastyczność i wygląd skóry, niszczy także złogi tłuszczowe. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozbija komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do usprawnienia funkcjonowania układu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania rozbitego tłuszczu. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi także do wygładzenia powierzchni skóry i zmniejszenia cellulitu.