Piękna i smukła sylwetka w zasięgu ręki

Atrakcyjny wygląd oraz nienaganna sylwetka to marzenie wielu kobiet. Jednak uzyskanie wymarzonych rozmiarów i jędrnej skóry często okupione jest ciężką pracą. Z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej, które mają w swej ofercie specjalistyczne technologie przeznaczone do modelowania sylwetki i pozwalające zredukować obwód ciała.

Najnowsze rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej pozwalają bez użycia skalpela rozwiązać problem miejscowych otłuszczeń czy braku jędrności. Jak podkreśla dr n. med. Paweł Rujna z kliniki medycyny estetycznej Murano w Warszawie „Cellulit to problem złożony. Najważniejsze jest indywidualne podejście do pacjentki i dobranie odpowiedniego pakietu zabiegów. Najskuteczniejsze są zabiegi łączone z wykorzystaniem różnych  urządzeń medycznych np. Cellactor, Endermolab, Maximus ikarboksyterapia. Można łączyć kilka zabiegów na jednej sesji terapeutycznej. Zabiegi wykonuje się 2x w tygodniu. Cena ustalana jest indywidualnie w zależności od wykorzystywanego sprzętu i stopnia nasilenia cellulitu”.

Endermologia
Piękna i smukła sylwetka w zasięgu ręki lipomassage-lpgEndermologia to jeden z najpopularniejszych, bezinwazyjnych zabiegów, stosowanych do modelowania sylwetki. Wykorzystuje on znaną od lat 70-tych ubiegłego wieku technikę mikroimpulsów generowanych przez głowicę. Głowice ze specjalnymi rolkami wykonują masaż, który pobudza syntezę włókien kolagenowych, co pozwala na uzyskanie efektu naturalnego liftingu. Do każdego zabiegu pacjent ubierany jest w specjalny kombinezon, dlatego też głowica nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Przed zabiegiem istotna jest ocena stanu skóry i kształtu sylwetki pacjenta. Następnie dobrany zostaje indywidualny program. Dla optymalizacji efektów terapii zaleca się stosowanie specjalnych kosmetyków. Średni czas trwania zabiegu wynosi około 35 min, jednak najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii 15 zabiegów. Efektem jest ujędrnienie ciała, wyszczuplenie boków, ud, zmniejszenie obwodu o około 3,5 cm.

Cena: twarz 150 PLN / ciało 200 PLN

Karboksyterapia C.D.T. Evolution
Terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej. Terapia „cudownym gazem” choć stosowana już od 1932 roku, obecnie ma przed sobą ogromną przyszłość w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie medycyny estetycznej. Karboksyterapia polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Co ważne, ilość wprowadzanego CO2 oraz impedancja skóry są ściśle kontrolowane przez medyczne urządzenie C.D.T. Evolution zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiadające certyfikat Komisji Europejskiej. Zabieg jest wysoce skuteczny, bezpieczny oraz mało inwazyjny, nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Co więcej, terapia nie pozostawia żadnych śladów i pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak ustępuje on po kilku minutach. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się też lekkie zaczerwienienie i obrzęk. Jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają rezultaty jakie przynosi karboksyterapia. Przeciwwskazania do stosowania terapii to ciężka niewydolność płuc, serca oraz nerek.

Fala akustyczna
Cellactor SC1 ultra to najwyższej klasy urządzenie przeznaczone do terapii falą akustyczną. Zabieg przeznaczony jest dla osób z cellulitem 3 i 4 stopnia. Tkanka tłuszczowa rozbijana jest za pomocą końcówki emitującej rozproszoną falę akustyczną. Rezultatem zabiegu są redukcja cellulitu na brzuchu, udach, pośladkach, poprawa jędrności skóry, wymodelowanie sylwetki, ujędrnianie tkanki łącznej, wygładzenie nierówności skóry po przebytej liposukcji, wygładzenie blizn i zmarszczek, redukcja rozstępów pociążowych. Dla uzyskania optymalnych satysfakcjonujących efektów wskazane jest przeprowadzenie serii 6-12 zabiegów (optymalnie 10 zabiegów), co 3-4 dni.

Cena: jedna okolica 400 PLN

Piękna i smukła sylwetka w zasięgu ręki maximusFala radiowa
Maximus TriLipo RF + DMA to najbardziej kompleksowe, nieinwazyjne urządzenie przeznaczone do poprawy wyglądu i kondycji skóry oraz modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Przed rozpoczęciem zabiegu nakładamy warstwę gliceryny na skórę. Zabieg przy użyciu fal radiowych polega na odpowiednich ruchach głowicą na poszczególnych partiach ciała. Zabiegi należy przeprowadzać 1-2 razy w tygodniu. Już po sześciu zabiegach widoczne są zadowalające efekty. Zabiegi są krótkie i nie zakłócają codziennego rytmu dnia. W przypadku ciała trwają od 30 do 45 minut.

Cena: 250 -1000 zł w zależności od obszaru.

Źródło: materiał prasowy