Jesienne porządki

Sprzątanie

Sprzątanie wcale nie musi być nudne, żmudne, ani tym bardziej straszne! Wystarczy odrobina pozytywnego nastawienia a ogarnięcie Twojego mieszkania oraz uporządkowanie ważnych spraw przyjdą Ci z łatwością!

Szafy i komody

To chyba najbardziej przyjemna ze wszystkich akcji jesiennego porządkowania, choć dla tych pań, które mają w swoich szafach tony ubrań, zadanie może okazać się najbardziej pracochłonne ze wszystkich. Czy naprawdę potrzeba Ci mnóstwa nienoszonych bluzek, swetrów i spodni, które pomimo, iż są w dobrym stanie, zalegają w Twojej garderobie? Nie zostawiaj w szafie ciuchów tylko dla sentymentów – przyznaj, że i tak z każdym nowym sezonem polujesz na najmodniejsze ubrania i nawet nie pamiętasz o tych noszonych kilka lat temu. Jeśli stwierdzisz, że jest przynajmniej kilka lub kilkanaście takich ubrań, które nadają się jeszcze do włożenia, zawsze możesz oddać je na cele charytatywne.
Zajrzyj również do szuflad z bielizną. Wyrzuć przetarte i nienoszone majtki i skarpetki. Odkop z zakamarków cieplejsze egzemplarze, które przydadzą się na chłodne dni.
Odśwież sweterki i oddaj do pralni płaszczyki oraz zimowe kurtki. Wszystkie letnie ubrania możesz zapakować do worków próżniowych, dzięki czemu zyskasz na przestrzeni!

Dokumenty

Zawsze dobrze jest mieć uporządkowane wszelkie papiery, a im ich mniej, tym lepiej. Czasem wrzucasz wszystkie rachunki i listy do jednej szuflady lub teczki. Poświęć kilka minut na to, aby przyporządkować do odrębnych koszulek foliowych, np. w segregatorze, rachunki za prąd, gaz, wodę i śmieci, umowy za telefon i telewizję czy dostęp do Sieci. Ta prosta czynność nie dość, że pozwoli Ci sprawnie odnaleźć potrzebne w różnych sytuacjach informacje, to jeszcze magicznie zwolni część miejsca w szufladzie!

Trochę dźwięków

Włącz ulubioną muzykę, bez niej ani rusz! Odkurz płyty, znajdź te albumy, które lubisz najbardziej, lub których dawno nie słuchałaś. Wybierz piosenki pozytywne, czyli takie, które optymistycznie nastrajają do życia – gdy będą grać w tle, na Twojej twarzy pojawi się uśmiech a w głowie same dobre myśli i już żadne porządki nie będą takie straszne i żmudne jak się wydają.