Hey sexy lady

Taniec

Mimo, że wakacje już za nami, a lato dobiega końca nie zapominajmy o dobrym nastroju i utrzymaniu doskonałej formy. Dlatego jesień warto powitać w gorących i egzotycznych rytmach dancehall. Taniec ten, wywodzący się z pięknej wyspy Jamajki to coraz popularniejsza oferta klubów fitness, z której warto skorzystać.

Daj się ponieść energii tańca

Dancehall jest energetycznym, niezwykle dynamicznym i pełnym sensualności tańcem, który łączy w sobie rytmiczność z płynnością ruchów. Zajęcia z dancehallu zawsze poprzedzone są rozgrzewką, która przygotuje nasz organizm do wysiłku i właściwych ćwiczeń w rytmach reggae i ragga.

Na czym polega dancehall?

Taniec ten opiera się przede wszystkim na krokach. Każdy z kroków ma swoją nazwę. Wiele z nich ma przypisane konkretne utwory jamajskich wykonawców. Podczas zajęć wykonuje się także figury gimnastyczne, te mniej skomplikowane (dla początkujących), oraz takie jak mostek, stanie na głowie czy rękach (dla bardziej zaawansowanych), które następnie wykorzystywane są w układach tanecznych.

Wszystkie te elementy, które składają się na dancehall sprawiają, że podczas ćwiczeń nasze ciało jest bardzo aktywne – ręce, nogi, głowa, tułów, a także wszystkie mięśnie pracują intensywnie.

Nie można zapomnieć o grindingu

Wielu osobom dancehall kojarzy się głównie z energiczną pracą pośladków. To również ważny element tego tańca, który profesjonalnie nazywa się grindingiem. Ćwiczenia grindingu oprócz tego, że są seksowne, to również doskonale modelują kobiecą sylwetkę, nadając jej elastyczności, gibkości i jędrności. Dynamiczny ruch brzucha, ud, talii, pośladków i tułowia właśnie na te partie ciała działa niezwykle korzystnie.

Dla kogo dancehall?

Ta forma zajęć spodoba się zwłaszcza tym paniom, które chcą nabrać pewności siebie, a przy okazji zadbać o swoją kondycję i figurę. Zajęcia dancehall są zastrzykiem pozytywnej energii, wpływają nie tylko na dobry nastrój ćwiczących, ale również na ich sprawność fizyczną, no i oczywiście na wygląd.
Taniec lekarstwem na jesienne dni

Jak się okazuje taniec to dobry sposób na zachowanie młodości, zdrowia i pogody ducha. To jedna z najprzyjemniejszych form ruchu. Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, kiedy przed nami coraz więcej ponurych i chłodniejszych dni.