Henna na brwi i rzęsy – czy warto?

Niebieskie oczy

Piękno tkwi w szczegółach i to właśnie detale przesądzają o naszej prezencji. Zadbane brwi i rzęsy pozwalają wysunąć na pierwszy plan blask bijący od naszych oczu. Czy można w domowych warunkach przeprowadzić zabieg farbowania tych okolic bez negatywnych konsekwencji dla wzroku?

Siła tkwiąca w naturze

Ilość czasu poświęcanego na zabiegi kosmetyczne bywa niemała, zwłaszcza wtedy, gdy kobieta chce prezentować się każdego dnia perfekcyjnie. Okolice oczu zwracają na siebie uwagę drugiej strony w sposób szczególny, stąd w żadnym wypadku nie można ich zaniedbać. Oznacza to, że każdego dnia przed lustrem spędzamy wiele minut i zdaje się, że nie sposób od tego uciec.
Jeśli bardziej zagłębimy się w tematykę pielęgnacji brwi oraz rzęs, być może dowiemy się o ciekawej metodzie ich farbowania. Co ciekawe, w tym przypadku będzie to zupełnie naturalna metoda. Liście lawsonii bezbronnej w sproszkowanej postaci wraz z domieszką wody tworzą farbę do włosów, jakiej być dotąd nie znaliśmy. Gdy jednak zagłębimy się w przekazy historyczne, okazuje się, że ludność tubylcza ze Wschodniej Azji używała takich barwników już kilka tysięcy lat temu.
Magiczna henna od jakiegoś czasu stała się popularna także w Polsce. Nic dziwnego, że rozwiązanie to ma coraz więcej zwolenników, ponieważ mamy w tym przypadku do czynienia z naturalną, ale i trwałą metodą pozwalającą na farbowanie brwi i rzęs. W praktyce oznacza to, że po wykonaniu stosownego zabiegu żądany kolor utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Stąd też nie trzeba wykonywać regularnych poprawek i tracić przy tym czasu, a także i pieniędzy.

To prostsze, niż ci się wydaje

Henna na brwi i rzęsy - czy warto? shutterstock_369921785

Dziś bez większego trudu znajdziemy w sieci informacje na temat tego, jak krok po kroku wykonać zabieg farbowania henną w domowych warunkach. O ile mamy w sobie choćby odrobinę samozaparcia, możemy pokusić się o upiększenie brwi i rzęs w domowych warunkach. Z pewnością pocieszające jest to, że w tym celu nie będziemy musieli sięgać po specjalistyczne narzędzia.
Najistotniejsze, w co musimy się wyposażyć, to oczywiście odpowiednia farba. Trzeba pamiętać, że dobór koloru może poniekąd sprawiać trudności. Dla bezpieczeństwa najlepiej postawić na stonowane rozwiązania. Wówczas mamy pewność, że zafarbowane na nowy kolor brwi i rzęsy nie będą nadmiernie przykuwać do siebie uwagi. Co innego, gdyby to faktycznie miało być naszym celem.
Początki bywają trudne i prosty z pozoru zabieg może nastręczyć nam problemów. Ten, kto wcześniej nie miał do czynienia z henną może szybko się zniechęcić. Dużo w tym przypadku zależy od tego, czy zakupiliśmy wspomnianą farbę w formie sproszkowanej, czy też w żelu. Druga z wymienionych opcji nie bez powodu polecana jest wszystkim początkującym. Nakładanie żelu jest bowiem o wiele prostsze i nastręcza znacznie mniej problemów.

Zabieg przeprowadzony na medal

Henna na brwi i rzęsy - czy warto? zdrowe-oczy-informacje

Niekiedy kolorowanie za pomocą henny czy to brwi, czy to rzęs najlepiej powierzyć ekspertom w tej dziedzinie. Dziś nie brakuje salonów piękności mających w swej ofercie tego rodzaju zabiegi. Co ciekawe ceny wspomnianych usług są na tyle atrakcyjne, że wielu paniom zwyczajnie szkoda czasu na wykonywanie podobnych zabiegów w domowym zaciszu, skoro podczas jednej wizyty mogą doprowadzić do perfekcji kilka innych obszarów ciała.

Zwracający szczególną uwagę na estetykę powinni rozważyć wizytę w salonie kosmetycznym, ponieważ każdy zabieg przeprowadzany jest z największą dbałością o szczegóły. Posługując się henną, można uzyskać też wiele ciekawych efektów, jak np. połysk, ale do tego trzeba już odpowiednich umiejętności. Dlatego nie miejmy w razie potrzeb oporów przed tym, by powierzyć proces farbowania komuś, kto wie jak się do tego zabrać i na pewno nie będziemy rozczarowania efektami jego pracy.

Każdy, komu zależy na posiadaniu pięknych, wyrazistych brwi i rzęs powinien zainteresować się henną. Ta naturalna i zarazem trwała farba pozwala na osiąganie świetnych efektów kolorystycznych bez ponoszenia przy tym wysokiej ceny. Ciężko tak naprawdę znaleźć lepszą alternatywę.