5 zabiegów, których potrzebuje Twoja skóra jesienią

Jesienna pogoda a skóra - polecane zabiegi

Jesienią nasza skóra bywa wysuszona i zniszczona po okresie silnego nasłoneczniania latem. Nieraz pojawiają się na niej przebarwienia. Jesienią można temu jednak zaradzić! Mniej intensywne słońce i umiarkowane temperatury to idealne warunki do regeneracji po zabiegach na skórę. Oto 5 zabiegów, których wasza skóra potrzebuje jesienią.

Odświeżanie i odmładzanie ablacyjnym laserem frakcyjnym

Po okresie wakacji skóra jest zazwyczaj bardziej szorstka, zszarzała, mało jędrna, nieraz pojawiają się na niej także zmarszczki. Wszystkich powyższych problemów można pozbyć się za pomocą jednego silnego zabiegu ablacyjnym laserem frakcyjnym. Ta metoda powoduje częściowe odparowywanie tkanki, dziurkuje ją. Laser frakcyjny w działaniu podobny jest do bardzo mocnego peelingu. Przez kilka kolejnych dni skóra może się łuszczyć, ponieważ jest podrażniona. Z kolei pozostawione fragmenty nietkniętej skóry przyśpieszają proces gojenia. Laser frakcyjny działa głębiej niż tradycyjne peelingi medyczne. Taki zabieg pozwala na stymulowanie głębszych warstw skóry do odbudowy kolagenu. W efekcie znikają zmarszczki, a skóra robi się bardziej jędrna i świetnie przygotowana do zimy.

Rewitalizacja poprzez mezoterapię osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia to zabieg lżejszego kalibru, który polega na  wprowadzaniu preparatów i substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą igły i strzykawki. Nie ma mowy o podrażnieniach skóry, podobnych jak przy użyciu ablacyjnego lasera frakcyjnego. Mezoterapia jest jednak skuteczniejsza niż kosmetyki, które działają tylko powierzchniowo. Samo nakłuwanie przynosi efekty, a dodatkowe wprowadzenie osocza wzmaga procesy regeneracyjne. To najskuteczniejsza z odmian mezoterapii, ponieważ pobierane od pacjenta osocze bogatopłytkowe ma wyjątkowe właściwości stymulacyjne. Efektem tej stymulacji jest szybka regeneracja skóry.

Leczenie przebarwień laserem bromkowo-miedziowym

Przebarwienia to kolejne zmartwienie, które pojawia się po ciepłych i słonecznych miesiącach. Reakcją obronną skóry przed słońcem jest produkcja melaniny. Czasami barwnik ten jest nadprodukowany w niektórych miejscach i po powrocie z wakacji, kiedy opalenizna blednie, okazuje się, że pod nią czają się nieestetyczne plamy. Leczenie przebarwień zależy od ich natury. Czasami wystarczy kilka zabiegów laserem bromkowo-miedziowym, innym razem konieczna jest długotrwała terapia. Ważne, aby przebarwień nie ignorować. Szybka diagnoza oszczędzi nam kłopotów w przyszłości i konieczności trudnej, wielomiesięcznej terapii. Profilaktyka to podstawa!

Terapia cery naczyniowej – IPL, lasery naczyniowe

Cera naczynkowa to kolejny złożony problem. Niestety, nie da się jej wyleczyć. Nie znaczy to jednak, że można ją pozostawiać samej sobie. Konieczne jest przygotowanie skóry do zimy, ponieważ cera naczynkowa źle reaguje na nagłe zmiany temperatur. A zimą, np. wchodząc z mrozu do ciepłej kawiarni, narażamy ją na to bardzo często. Podstawą terapii jest regularne reagowanie na pojawiające się zmiany.  Do zamykania naczynek używa się różnych typów laserów oraz światła IPL. W zależności od typu zmian skórnych wystarczyć może seria zabiegów IPL lub konieczne może być działanie laserami. Jeśli poszerzone naczynka zaleczymy teraz, zimą wystarczy odpowiednia profilaktyka, stronienie od długiego przebywania na mrozie oraz unikanie dużych wahań temperatur. Na cerę naczynkową wpływ mają także różne inne czynniki, takie jak alkohol, palenie papierosów czy spożywanie pikantnych potraw. Dlatego warto je ograniczyć, aby osiągnąć najlepsze efekty.