Sposoby na jesienną chandrę

Jak radzić sobie z chandrą?

Za oknem szaro, wieje silny wiatr, deszcz leje jak z cebra, a gdy tylko wystawisz nos za drzwi już czujesz powiew zimnego powietrza. Każdy lubi piękną złotą polską jesień, ale niestety – tegoroczna aura nas póki co nie rozpieszcza, a to z kolei odbija się na naszym samopoczuciu. Jak nie dać się chandrze?

Nie licz kalorii

Być może na co dzień odmawiasz sobie słodkości lub jesz je tylko od święta. Jednak w smutne dni zrób wyjątek – Twój organizm domaga się endorfin, a te, jak powszechnie wiadomo ukryte są w małych kosteczkach czekolady! Możesz także spróbować innych opcji – szczególnie ciekawą wydaje się upieczenie własnych muffinek (na przykład bananowych) albo przyrządzenie wyjątkowego dania na kolację.

Rozgrzej się!

Zaparz gorącą herbatę z malinami i miodem, usiądź wygodnie z książką w ręku lub ze słuchawkami na uszach. Znajdź kilka chwil na zrelaksowanie się i czas tylko dla Ciebie! Może kakao z bitą śmietaną lub aromatyczna kawa w ulubionym kubku poprawią Twój humor? Otul się kocem lub przytul ukochanego zwierzaka. Jeśli masz ochotę, a pogoda nie przyprawia Cię o dreszcze, możesz trochę pobiegać lub iść na zajęcia zumby. W żadnym wypadku nie rezygnuj z aktywności fizycznej – nawet, gdy nie bardzo Ci się chce wyjść na siłownię, spróbuj przemóc się i zrobić choćby kilka brzuszków lub pajacyków!

Razem raźniej

Jesienne wieczory są idealne na spędzanie ich w towarzystwie bliskich nam osób – mogą to być dzieci, chłopak, mąż, najlepsza przyjaciółka lub grono znajomych. Wspólna wyprawa na kręgle albo bilarda, a może stół w salonie, a na nim planszówki? Nic tak nie pokrzepia jak rozmowa! W ciągu dnia możesz wybrać się z koleżanką do kawiarni lub na zakupy – czy znajdzie się kobieta, której nowy szal lub torebka nie poprawią humoru?

Puść wodze fantazji

Na pewno masz swój własny świat, a w nim ulubione barwy, a więc i sposoby, które znasz i działają na Ciebie najlepiej! Bądź kreatywna, znajdź czas na robienie tego, co sprawia Ci największą przyjemność i po prostu się temu oddaj. Uśmiech i dobre słowo oddalą troski, a już na pewno przegonią ciemne deszczowe chmury.