Naturaginum – z myślą o kobietach

Statystyki są nieubłagane: co druga z nas co najmniej raz w życiu cierpi na zapalenie dróg moczowych. Co dziesiąta z tym nieprzyjemnym schorzeniem będzie borykać się co roku, a wiele pań nawet 2-3 razy w miesiącu.

Wszystkiemu winna jest odmienna budowa układu anatomicznego kobiet i mężczyzn. Cewka moczowa kobiet jest znacznie krótsza niż mężczyzn, co sprzyja przedostawaniu się bakterii w głąb układu moczowego i w konsekwencji sprawia, że panie cztery razy częściej od swoich partnerów zapadają na zapalenie dróg moczowo-płciowych. Ale zakażeniom sprzyjają także nieprawidłowe nawyki higieniczne, duża aktywność seksualna, zaburzenia równowagi mikrobiologicznej w organizmie (np. podczas antybiotykoterapii) czy nawet częste wizyty na basenie i w saunie. W grupie szczególnego ryzyka zapalenia układu moczowego (ZUM) są kobiety w ciąży, panie po menopauzie, a także cierpiące na cukrzycę, kamicę nerkową lub mające wadę anatomiczną układu moczowego. Za uporczywe infekcje w 70-95 procent przypadków odpowiedzialna jest bakteria Escherichia coli.

Jak nie wejść do zaklętego kręgu wciąż nawracających infekcji i częstych wizyt w toalecie, a równocześnie cieszyć się chwilą spędzoną na basenie, czerpać przyjemność z seksu czy bez obaw wygrzewać się w saunie? Wystarczy zawczasu zadbać o profilaktykę. Warto uczyć córki od najmłodszych lat prawidłowej higieny obszarów intymnych (podmywania się w kierunku od przodu do tyłu), zachęcać do sięgania po żele do higieny intymnej, a podczas pakowania szkolnego plecaka czy podróży pamiętać o chusteczkach do higieny intymnej. Dobrym zwyczajem jest też noszenie przewiewnej, bawełnianej bielizny. Pamiętajmy, by dużo pić! Zaprzyjaźnijmy się z wodą – najlepiej niegazowaną mineralną lub źródlaną – częste oddawanie moczu zapobiega przedostawaniu się bakterii w głąb układu moczowego. Wzbogaćmy codzienną dietę o żurawinę, która od wieków znana jest z dobroczynnego wpływu na układ moczowy. Sięgajmy po pokrzywę, jedzmy korzeń pietruszki – są to rośliny bogate w substancje chroniące układ moczowy. Do codziennego „jadłospisu” warto też wpisać probiotyki i witaminę C.

Wszystkie te składniki w odpowiednich stężeniach znajdziemy w suplemencie diety Naturaginum BIO formuła firmy Adamed Consumer Healthcare, jedynym na polskim rynku naturalnym produkcie o szerokim, kompleksowym działaniu na układ moczowy. Kapsułki Naturaginum, dzięki bogatemu w naturalne wyciągi roślinne składowi, mogą być stosowane w celu uzupełnienia diety w składniki pomagające utrzymać prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych.

W skład linii Naturaginum wchodzą również płyn i  chusteczki do higieny intymnej, które delikatnie pielęgnują i chronią okolice intymne. Linia Naturaginum to jedyna tak kompleksowa oferta do codziennego stosowania, w pełni odpowiadająca na kobiece potrzeby.