Czy leczenie na raty się opłaca?

leczenie na raty warunki kredytowe

Nie zawsze stać nas na całkowite pokrycie kosztów leczenia. Rozwiązaniem wydaje się być wówczas rozłożenie ich na raty. Jednak czy leczenie na raty się opłaca? Przekonaj się, czy warto się na nie zdecydować.

Czy leczenie na raty się opłaca? leczenie-na-raty

Leczenie na raty - jak się leczyć bez pieniędzy?

Służba zdrowia w Polsce, choć publiczna, nie zawsze spełnia nasze wymagania. O długim oczekiwaniu w kolejce, tzw. spychologii oraz chodzeniu od gabinetu do gabinetu krążą już legendy, anegdoty i kawały. Olbrzymie kolejki oraz terminy na za kilka lat w nagłych przypadkach nie dziwią nikogo z nas. Tymczasem są sytuacje, w których nie należy czekać, ponieważ albo może być już za późno na leczenie albo też znacząco wzrośnie jego cena. Rozwiązaniem pozostaje wtedy wizyta prywatna u specjalisty, a ta wiąże się z dodatkowymi, niemałymi niekiedy kosztami. Nie każdego na to stać.

Jak się leczyć bez pieniędzy? Wielu odpowiedziałoby, iż to niemożliwe. Co pozostaje? Zdanie się na los i przysłowiowe dźwiganie krzyża w nadziei na cud? Niejednokrotnie słyszałyśmy już zapewne od kogoś, że trzeba mieć zdrowie, aby chorować. Dzieje się tak często ze względu na brak profesjonalizmu lekarzy w NFZ oraz fakt, że służba zdrowia w Polsce jest zadłużona i nie radzi sobie ze wszystkimi obowiązkami, które się jej powierza. Powodów z pewnością jest znacznie więcej. Wpływa to na fakt, iż specjaliści bardziej ochoczo udzielają nam porad podczas wizyt w prywatnych gabinetach, aniżeli w publicznych przychodniach, gdzie roi się od kolejek. Kwestie dodatkowych zarobków są tutaj nie bez znaczenia. W efekcie, pomimo publicznej służby zdrowia, do której każdy z nas powinien mieć powszechny dostęp, w wielu przypadkach i tak musimy ponosić koszty leczenia.

Tymczasem istnieje sposób na to, jak się leczyć bez pieniędzy. Warto wybrać leczenie na raty, które pozwoli rozłożyć koszty w taki sposób, by każdy z nas miał możliwość ich pokrycia. Bez zaciągania pożyczek w banku czy u znajomych. Jeżeli jednak masz przed tym opór, być może uda Ci się go przełamać po przeczytaniu dalszej części artykułu. Często bowiem lęk przed czymś nowym skutkuje poważnymi konsekwencjami, a nawet tragedią. Warto o tym pamiętać, póki nie jest za późno.

Czy leczenie na raty się opłaca? Konsekwencje braku leczenia

Jakie są konsekwencje braku leczenia? Niekiedy mogą okazać się opłakane. Trudno wyobrazić sobie, by wzrok polepszył się nam po dwóch latach oczekiwania na wizytę u okulisty. Noga czy ręka nie uleczy się cudownie bez odpowiedniej rehabilitacji bądź bez interwencji chirurga. Zęby także same się nie wyprostują, a zgryz nie naprawi. Wielu z nas wychodzi jednak z założenia, że poczeka dwa lata na darmowy zabieg, aniżeli zareaguje szybciej, gdy możliwe jest jeszcze uniknięcie skutków pewnych chorób poprzez zapobiegnięcie ich rozwojowi. Jest to zrozumiałe, choć niekiedy nieroztropne.

Czy leczenie na raty się opłaca? Gdy o nim mowa, często przed oczami mamy pożyczkodawcę, który z chęcią wciśnie nam wysokooprocentowany kredyt. W wyniku tego przy zwrocie oddamy mu co najmniej dwa razy więcej pieniędzy niż wzięliśmy. Istotnie, jeżeli mowa o pożyczkach w banku, w dużej ilości przypadków tak właśnie się dzieje. Nie wspominając przy tym o pożyczkach błyskawicznych, gdzie RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) jest wręcz kosmiczna. Czy w takim przypadku leczenie na raty się opłaca? Z pewnością nie.

Leczenie na raty oferowane jest przez prywatne firmy, proponujące
nie tylko zabiegi estetyczne, lecz współpracujące z profesjonalnymi gabinetami oraz placówkami lekarskimi.

Tymczasem niewielu z nas wie, że leczenie na raty oferowane jest przez prywatne firmy, proponujące nie tylko zabiegi estetyczne, lecz współpracujące z profesjonalnymi gabinetami oraz placówkami lekarskimi. Dzięki temu, za ich pośrednictwem zamówić możemy potrzebny nam zabieg bądź operację bez narażania się na horrendalne koszty. Plusy? Są to chociażby brak kolejek u lekarza, niskie raty i przystępne ceny. O tym jednak dalej.

Jeżeli wciąż podchodzisz sceptycznie do finansowania leczenia na raty, powinnaś pamiętać o konsekwencjach braku leczenia chorób skóry, zębów, otyłości, dolegliwości ginekologicznych czy urazów wymagających rehabilitacji. Może warto przestać czekać, a zacząć działać?

Czy leczenie na raty się opłaca - brak kolejek, przystępne ceny

Skoro już wiemy, że w przypadku służby zdrowia w Polsce i leczenia za jej pośrednictwem musimy przygotować się na długie kolejki i długie terminy oczekiwania na wizytę, warto zapytać: Jak jest w przypadku leczenia na raty? Jak długo czeka się na zabieg?

Leczenie na raty opłaca się nie tylko ze względu na dostosowanie spłaty kosztów do potrzeb klienta. Powinnaś pamiętać, że placówki oferujące wykonanie zabiegów z płatnością ratalną współpracują z prywatnymi klinikami i gabinetami lekarskimi. Kolejki tam są znacznie mniejsze, aniżeli w publicznych szpitalach i przychodniach. Decydując się na skorzystanie z ich usług, zdarza się, że wizytę mamy nawet następnego dnia. Brak kolejek obowiązuje także w przypadku długotrwałego leczenia czy terapii. Dzięki temu czas ich trwania skraca się kilkukrotnie w stosunku do leczenia NFZ. Nie ma też mowy o braku profesjonalizmu lekarzy.

Placówki oferujące leczenie na raty posiadają także przystępne ceny. Bywają niższe niż rynkowe. Jeżeli sądzisz, że całkowite koszty są podobne do tych, które dotyczą pożyczek w banku, z pewnością się zdziwisz

Leczenie zębów na raty - czy się opłaca, ile kosztuje

Nie każda z nas może sobie pozwolić na jednorazowy wydatek na aparat ortodontyczny, leczenie czy wybielanie zębów, koronkę porcelanową czy inne zabiegi estetyczne z zakresu stomatologii.

Dbanie o zęby jest niezwykle istotne. Zaniechanie go może powodować dotkliwe konsekwencje braku leczenia, prowadzące nawet do utraty uzębienia oraz poważnych chorób. Nie wspominając już o stronie wizualnej.

Leczenie zębów na raty może rozwiązać problem wydatków. Czy się opłaca? Z pewnością tak. Finansowanie leczenia zębów na raty pozwoli zadbać o nie już w młodym wieku, a dzięki temu uniknąć wspomnianych konsekwencji: zniszczeń, ekstrakcji, stanów zapalnych czy parodontozy. Jeżeli masz dzieci z wadą zgryzu, którym potrzebny jest aparat, nie powinnaś zwlekać. Nie zastanawiaj się długo także w kwestii indywidualnej.

Jakie są konsekwencje braku leczenia zębów? Pomijamy tutaj kwestię próchnicy, która związana jest głównie z brakiem dbałości o higienę. Pisaliśmy jakiś czas temu o 7 najpoważniejszych błędach popełnianych przy pielęgnacji zębów. Powinnaś jednak wiedzieć, że w przypadku wady zgryzu Twoje zęby są bardziej narażone zarówno na nią, jak i uszkodzenia mechaniczne.

Ile kosztuje leczenie zębów na raty? Cena aparatu ortodontycznego zależy od wady zgryzu i doliczyć do niej należy jednorazowy koszty wizyt u lekarza. Za aparat stały metalowy zapłacimy 2-3 tys. zł, porcelanowo-kompozytowe kosztują już 3-4 tys. zł, najdroższe są natomiast aparaty ortodontyczne z kryształu (do 5 tys. zł). Znacząco różne są już z kolei ceny zabiegów chirurgicznych oraz leczenia zachowawczego, a każdy z nich wymaga indywidualnego ustalenia kosztów.

Dzięki poniższemu kalkulatorowi, możesz sprawdzić ile kosztowałyby Cię raty na zabiegi stomatologiczne. Choć oczywiście możesz nimi sfinansować dowolne usługi medyczne.

Leczenie na raty otyłości i chorób gastrologicznych

Nie każdy jest w stanie schudnąć. W przypadku osób otyłych, a także cierpiących na dolegliwości gastryczne, często jedynym rozwiązaniem okazuje się operacja. Dzieje się tak zresztą również w przypadku osób nie cierpiących z powodu otyłości, lecz borykających się z chorobami gastrologicznymi uniemożliwiającymi im normalne funkcjonowanie. Takich schorzeń istnieje cała masa.

Leczenie na raty otyłości i chorób gastrologicznych to szansa na powrót do zdrowia i normalnego życia. Wymagane zabiegi to niekiedy wydatek, na który nie jesteśmy sobie w stanie pozwolić jednorazowo. Istotna jest tutaj również kwestia czasu, ponieważ czekając w kolejce do NFZ, osoba chora naraża się na pogorszenie stanu zdrowia.

Dzięki leczeniu na raty chorób i schorzeń związanych z układem pokarmowym możliwe są m.in. zabiegi bariatryczne. Polegają na zmniejszeniu objętości żołądka, wyłączeniu jakiejś jego części bądź zabiegu zmniejszająco-wyłączającym. Leczenie na raty umożliwia także wykonanie różnego rodzaju operacji chirurgicznych i estetycznych. Zdecydować się można na plastykę brzucha, pozbyć się blizn, obwisłej skóry czy innych wstydliwych niedoskonałości. Zalety to brak kolejek, przystępne ceny i niskie raty.

Czy leczenie na raty się opłaca? Przekonaj się!

To, co przemawia za leczeniem na raty to m.in. możliwość spłaty w dłuższym terminie kosztów zabiegów, brak kolejek, profesjonalna obsługa medyczna oraz przystępne ceny rynkowe. W obecnych czasach na raty kupujemy przecież artykuły gospodarstwa domowego, samochody czy elektronikę. Dlaczego nie skorzystać z nich w przypadku zdrowia, które jest przecież najcenniejszą po życiu wartością? Zresztą – jedno z drugim ściśle się ze sobą wiążą.

Leczenie na raty się opłaca ze względu na jeszcze jeden fakt. Zapewnić je sobie możemy za pośrednictwem prywatnych przedsiębiorstw, które najczęściej oferują nam oprocentowanie korzystniejsze od banków. Jednym zdaniem: mamy niskie raty. W związku z tym raty nie wynoszą realnie tyle, co w przypadku kredytu na dom czy samochód. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje operacji bądź zabiegu ważnego dla zdrowia bądź życia i nie powinno się z nim zwlekać, a wydatek jednorazowy nie jest możliwy, leczenie na raty z pewnością się opłaci.

Poniższy kalkulator rat na zabiegi medyczne pozwala na sprawdzenie wysokości rat do spłaty. Te są zależne od kwoty jaką należy zainwestować w usługę i liczby transz jakie wybierzesz.