Chcesz być fit? Zastosuj się do naszych wskazówek

Wskazówki bycia fit

Nie masz wrażenia, że każda kolejna dieta wyniszcza twój organizm? Wystarczy, że wprowadzisz do swojego dnia kilka nawyków żywieniowych, a zyskasz formę, jakiej do tej pory mogłaś najwyżej pozazdrościć swoim koleżankom.

Pamiętaj o śniadaniach i odstaw w końcu te przekąski

Głównym powodem, dla którego nie możesz zrzucić zbędnych kilogramów nie jest wcale fakt, że jesz więcej niż wszyscy znajomi, a twoje ukryte, podstawowe błędy żywieniowe. Zacznij od regularnych posiłków, porzucenia słodkich przekąsek i zaprzyjaźnienia się z butelką wody mineralnej.

Byłoby dobrze, jeśli w międzyczasie zaczniesz częściej sięgać także po owoce i warzywa, a do łóżka będziesz kładła się wcześniej.

Te nawyki odmienią twoje życie

1. Śniadanie to absolutna podstawa każdego dnia

Jeśli nie zjesz śniadania przed wyjściem do pracy, możesz być pewna, że twój organizm będzie nie tylko pracował na niższych obrotach, ale i zmusi cię do sięgnięcia po słodką przekąskę tuż przed porą obiadową. To zasługa mózgu, który wysyła sygnały, że brak węglowodanów nie pozwoli ci na przygotowanie kolejnego raportu dla szefa na czas.

Postaw na zboża, mleko, banana i ciemne pieczywo. W nagrodę możesz zjeść kawałek gorzkiej czekolady – poprawia koncentrację.

2. Zamień słodkie przekąski na coś zdrowszego

Nie potrafisz poradzić sobie z podjadaniem w pracy? Zamiast kolejnej landrynki, słodkiego batonika lub chipsów sięgnij po orzechy lub migdały. Z kolei słodki napój gazowany zamień na coś, co jesteś w stanie przygotować sobie sama. Wyposaż swoją kuchnię w sokowirówkę, wrzuć do niej owoc granatu, marchew i buraka.

To prawdziwa bomba witamin i przeciwutleniaczy, która wzmocni twój organizm i pomoże walczyć z nadmiernymi kilogramami.

3. Pij wodę, nie hamuj naturalnego metabolizmu

Zadbaj, aby w twoim codziennym menu pojawiła się przynajmniej 1,5-litrowa butelka wody. Nie bagatelizuj tego. Niedobór wody to jeden z tych powodów, dla których spowalniasz metabolizm, a twój organizm pozbywa się tłuszczu wolnej, niż powinien.

4. Nie musisz być zawodowcem, ale sport to zdrowie

Nawet jeśli nie przepadałeś za zajęciami z WF-u w szkole, teraz wypadałoby to nadrobić. Jeśli skończyłaś 30. lat, koniecznie zacznij żyć aktywnie. Nie wykręcaj się brakiem czasu a siłownię – wystarczy, że wstaniesz 30 minut wcześniej niż do tej pory i przebiegniesz 5 kilometrów wokół domu.

Trzymaj się harmonogramu, staraj się ćwiczyć regularnie. Dobrze, jeśli dowiesz się, czym jest interwał i wprowadzisz go w życie. W ten sposób szybciej spalisz zbędne kalorie.

5. Zastąp śmietanę jogurtem naturalnym

Zadbaj, aby w twojej kuchni pojawił się jogurt naturalny – ma śladowe ilości tłuszczu, a przy tym znajdziesz w nim także sporo białka i węglowodanów. Z kolei śmietana to podstępny dodatek do do sałatek i zup, który jest pełen nasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego raz na dobre powinnaś wykreślić ją ze swojego menu.