Abigail Laskowska

specjalizacja: kosmetologia
klinika: Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
www.arsestetica.pl

Zadaj pytanie

Portal zapewnia dyskrecję i poufność korespondencji. Żadne z danych osobowych
(imię, nazwisko, adres e-mail) nie zostaną opublikowane na stronie portalu.

Chciałabym się zapytać o możliwości, skuteczność, trwałość i cenę zabiegów, które pomogłyby mi się pozbyć denerwującego “meszku” z twarzy. Miejscami włoski są dość długie. Zawsze stanowiły dla mnie problem, ale zaczynam “dojrzewać”, by się jakoś z tym uporać. Czy może mi Pani podpowiedzieć, jaki zabieg (najmniej inwazyjny i bolesny) Pani poleca? Jaka jest jego skuteczność? Trwałość? I ile zabiegów należy wykonać, czyli… jaki będzie koszt pozbycia się kompleksu… Będę wdzięczna za pomoc i odpowiedź. 

Marta (imię zostało zmienione), 41 lat

Dobór konkretnego zabiegu jest uzależniony od rodzaju i koloru owłosienia. Jeśli na przykład mamy do czynienia z jasnym meszkiem, to jedynym rozwiązaniem jest depilacja woskiem. Tego typu zabiegi powtarza się średnio co 4-6 tygodni i koszt 1 zabiegu waha się między 50 a 100 zł.  Nie jest to trwała metoda redukcji owłosienia i zabiegi powtarza się w zasadzie cały czas.
Z kolei jeśli włos jest ciemniejszy i ma wyraźną cebulkę można wdrożyć zabieg laserowe. Jest to obecnie najskuteczniejsze rozwiązanie, ponieważ seria ok. 6 zabiegów wykonywanych co 4-6 tygodni jest w stanie zredukować owłosienie w sposób bardziej trwały. Zabiegi fizycznie uszkadzają cebulki, przez co włosy obumierają i wypadają. Efekty tych zabiegów średnio utrzymują się około roku, po tym czasie pod wpływem hormonów zaczynają tworzyć się nowe włosy. Jeśli zacznie ich przybywać w sposób zauważalny, należy wtedy zgłosić się na zabieg przypominający. Średnio takie zabiegi wykonuje się raz na kilka miesięcy. Koszt jednego zabiegu to ok. 150 zł za okolicę.
Oczywiście, aby dobrać zabieg odpowiedni dla Pani niezbędna jest bezpośrednia konsultacja. aby można było stwierdzić, z jakim rodzajem włosa mamy do czynienia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAleksandra Karaś
Następny artykułKarboksyterapia na cellulit