Karboksyterapia na cellulit

Karboksyterapia

Cellulit mają niemal wszystkie kobiety. Z tą różnicą, że u jednych jest bardziej, a u innych mniej widoczny. Niestety, „pomarańczowa skórka” może pojawić się niemal w każdym wieku, nawet u szczupłych kobiet. Czy można się raz na zawsze jej pozbyć?

Cellulit – skąd to się bierze?
Powstawaniu cellulitu sprzyjają hormony żeńskie, czyli estrogeny. To dlatego kobiety, a nie mężczyźni, mają podziurkowaną skórą na udach i pośladkach. Kolejną przyczyną jest nieprawidłowe mikrokrążenie krwi, a co za tym idzie pojawianie się zastojów i obrzęków. W rezultacie pogarsza się metabolizm, a w tkance tłuszczowej gromadzą się toksyny. Niemały wpływ na rozwój cellulitu mają też niezdrowe nawyki (częste jedzenie słodyczy, zażywanie tabletek hormonalnych, stres, brak uprawiania sportów, praca biurowa wymagająca siedzenia przed komputerem oraz… noszenie szpilek i obcisłych ubrań zaburzających krążenie).

Domowe sposoby na cellulit
Oczywiście najważniejsza jest profilaktyka. Zatem na dobry początek, ograniczając słodycze, sól i tłuszcze zwierzęce wprowadźmy do codziennej diety więcej ciemnego pieczywa, świeżych ziół, warzyw, owoców, kiełków, kasz oraz chudych ryb. Zamiast  chodzić w szpilkach, częściej wybierajmy baleriny lub tenisówki. Warto też zadbać o formę poprzez regularne ćwiczenia fizyczne. Może to być jogging, spacery zamiast codziennego jeżdżenia do pracy samochodem, wykupienie karnetu na siłowni lub wyjście dwa razy w tygodniu na basen. Możliwości jest wiele, wystarczą chęci.

W początkowej fazie cellulitu możemy przywrócić skórze jędrność kilkoma prostymi trickami, takimi jak: prysznic naprzemienny (raz ciepłą, raz zimną wodą) połączony z masowaniem skóry szorstką rękawicą, stosowanie własnoręcznie zrobionego peelingu kawowego czy picie dużej ilości wody.

Karboksyterapia – co to jest?
Najogólniej mówiąc, cellulit dzieli się na 3 fazy: początkową, widoczną oraz zaawansowaną. W tej ostatniej fazie leczenie jest najtrudniejsze, ale nie niemożliwe. Próbuje się różnych zabiegów medycyny estetycznej, takich jak: masaże, endermologia, mezoterapia, ale żadna z nich nie jest równie skuteczna jak karboksyterapia (zwana inaczej terapią „cudownym gazem”).

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu dwutlenku węgla (CO2). Podawany w ten sposób gaz, rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerzając naczynka, zwiększając natlenienie tkanek i przywracając prawidłowy metabolizm komórkom. Jest to terapia bodźcowa, co oznacza, że pod wpływem dwutlenku węgla stymulujemy procesy regeneracyjne i naprawcze w tkance. Dochodzi do szybkiej eliminacji zalegających w skórze toksyn. Zabieg ma dodatkowo działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Dzięki niemu poprawia się napięcie i elastyczność skóry nie tylko ud i pośladków, ale też np. ramion czy brzuchów poporodowych. Skóra staje się wyraźnie odżywiona, zregenerowana i „wyprasowana”. Zanika efekt „pomarańczowej skórki”.

Nowy, przyjemniejszy sposób podania CO2
Karboksyterapia nie jest zabiegiem nowym, ale dzięki nowemu urządzeniu podającemu podgrzany dwutlenek węgla, stała się od niedawna zabiegiem przyjemnym. Dotąd zimne CO2 sprawiało, że podczas nakłuć, pacjentka czuła ból. Teraz nowe urządzenie podpięte do butli z medycznym dwutlenkiem węgla, podgrzewa go. Wytworzone w ten sposób ciepło sprawia, że nakłucia przypominają bardziej delikatną akupunkturę niż boleśniejszą mezoterapię. Mogę powiedzieć, że jest to teraz zabieg przyjemny, a dodatkowo efekty są natychmiastowe, widoczne już po 15 minutach.

Aby rezultaty były trwałe, dobrze jest skorzystać z serii zabiegów, najlepiej dziesięciu (optymalnie po 2 zabiegi w ciągu tygodnia). Karboksyterapia jest metodą dla każdego, kto pragnie przywrócić jędrność swojej skórze. Oprócz zwalczania cellulitu, ma także szereg innych zastosowań. Może być stosowana na okolice twarzy, szyi, brzucha, a nawet na okolice intymne.

Dr Urszula Brumer

Dr Urszula Brumer – lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl, autorka wielu artykułów prasowych dotyczących medycyny estetycznej, właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości – www.drbrumer.pl

Więcej o zabiegach wspomagających walkę z cellulitem przeczytasz w naszym przewodniku po zabiegach – TUTAJ