Umiar przede wszystkim

W zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej nie ma nic złego, pod warunkiem, że są wykonywane z umiarem. I nie chodzi o to, żeby wykonywać ich jak najmniej, ale żeby nie przesadzać z efektami. Zbyt naciągnięta skóra, za duże usta lub piersi, to tak naprawdę rezultaty zbyt dużych, pojedynczych ingerencji lekarskich. To właśnie one sprawiają, że zabiegi te przestają spełniać swoją rolę i zaczynamy wyglądać karykaturalnie.

Dawniej operacje plastyczne służyły głównie do usuwania najcięższych defektów wrodzonych lub pourazowych. Dziś z zabiegów chirurgii plastycznej korzystają osoby, które chcą wyglądać młodziej i atrakcyjniej. Ten rodzaj chirurgii dorobił się nawet własnej nazwy (chirurgia estetyczna), a  od niedawna, bo od około 20 lat, dołączyła do niej szeroko rozumiana medycyna estetyczna. Popularyzacja zabiegów i operacji zajmujących się poprawianiem urody i odmładzaniem przez media i gwiazdy sprawiła, że takie zabiegi przestały być tematem tabu. Dziś w dobrym guście jest dbanie o swoją urodę, a operacja plastyczna stała się takim samym sposobem na uzyskanie wymarzonego wyglądu, jak kosmetyki, czy wizyta u fryzjera.

Piękno tkwi w równowadze

Zbyt dużo preparatu typu kwas hialuronowy lub botox, wstrzykniętego naraz lub zbyt duża przesada w zmianach kształtu ciała i twarzy, może doprowadzić do efektu odwrotnego niż oczekiwany. Zamiast wyglądać zdrowo i naturalnie, będziemy wyglądać sztucznie i karykaturalnie. Niestety, na łamach kolorowych czasopism, a nawet na ulicach, można spotkać kobiety o zbyt naciągniętej skórze twarzy, mocno powiększonych ustach czy za dużych silikonowych piersiach. Dlatego podstawowa zasada w nastawianiu się na efekty zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej brzmi: więcej nie znaczy lepiej. Oznacza to, że lepiej powtórzyć zabieg, niż postawić na zbyt mocny efekt.

O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na zabieg

Dobrze zaplanowana operacja plastyczna zachowuje odpowiednie proporcje i umiejętnie dobiera kształty elementów ciała do jego budowy. Nie można robić niczego na siłę. Jeżeli nasze ciało jest filigranowe, powinnyśmy mocno rozważyć powiększenie piersi o kilka rozmiarów. Jeżeli mamy atrakcyjne, duże oczy, nie odwracajmy od nich uwagi poprzez nadmierne powiększanie ust.

Operacja plastyczna – jak przygotować się do podjęcia decyzji?

 Dobrze przemyśl zabieg
Musimy mieć świadomość, że nasze ciało to nie towar, który można zwrócić w ramach reklamacji. Decyzja nie powinna być podjęta pod wpływem chwili lub impulsu. Powinniśmy podejść do niej świadomie i odpowiedzialnie.

• Racjonalnie oceń swój wygląd
Zastanów się, co i dlaczego chcesz poprawić. Porozmawiaj z przyjaciółmi, prosząc ich o obiektywizm.

• Porozmawiaj z osobą, która przeszła zabieg
Przed podjęciem decyzji o operacji, warto pozyskać jak najwięcej opinii osób, które już wcześniej zdecydowały się na taki zabieg. Dużo czytaj i dyskutuj na specjalistycznych forach. Zbieraj opinię o lekarzach i klinikach, tak aby dobrze wybrać chirurga, który przeprowadzi operację.

• Skonsultuj swoje plany z chirurgiem plastycznym
Podczas wizyty powiedz o swoich oczekiwania i obawach. Lekarz oceni budowę Twojego ciała oraz przedstawi możliwości przeprowadzenia zabiegu, opowie o przebiegu operacji oraz możliwych komplikacjach i zamierzonych efektach. Dużo pytaj, tak aby rozwiać swoje wątpliwości. Pamiętaj, to on jest specjalistą i wie jaki zakres operacji będzie dla Ciebie najlepszy!

• Rozważ koszty i metody finansowania
Operacja plastyczna jest kosztowna. Dlatego jeśli planujesz kilka zabiegów, rozważ inne metody finansowania, np. PRAGNIENIA KOBIET https://www.mediraty.pl/co-finansujemy/

Dobrodziejstwa medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej są dla ludzi. Jednak, jak we wszystkim, należy zachować przy ich wykorzystywaniu umiar i rozwagę.