Nie licz na „dobre” geny – w modzie są operacje plastyczne

Stając przed lustrem często myślimy o tym, co warto byłoby poprawić w swoim wyglądzie. Jak dobrze byłoby mieć wąską talię, jędrną pupę, większe piersi, wystające kości policzkowe czy zgrabny nos.

Dziś potrzeba zmian w wyglądzie nie szokuje już społeczeństwo, a operacje plastyczne, dzięki którym można uzyskać pożądane efekty, przestały być tematem tabu.

Amerykański kult piękna

Popularność operacji plastycznych na przestrzeni ostatnich lat ciągle rośnie. Chirurgia plastyczna na świecie ma się nie tylko dobrze, ale wręcz rewelacyjnie.

Wśród państw, gdzie wykonuje się najwięcej operacji plastycznych prym wiodą Stany Zjednoczone, na drugim miejscu znajduje się Brazylia, a pierwszą trójkę zamyka Japonia.
Polski, co prawda jeszcze nie ma w rankingu opublikowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Chirurgii Plastycznej, ale kto wie może już wkrótce i my w nim zajmiemy wysokie miejsce.

Jest to bardzo prawdopodobne, tym bardziej, że Polacy coraz częściej myślą i decydują się na ingerencję chirurgiczną w celu poprawy niedoskonałości własnej urody.

Operacje plastyczne na świeczniku

Mass media z całą pewnością mają w tym swój udział. To dzięki licznym programom telewizyjnym zmienił się nasz stosunek do operacji plastycznych. Jeszcze przed kilu laty był to wstydliwy temat, a osoby które decydowały się na ich wykonanie skrzętnie ukrywały przebyte zabiegi, opuszczając kliniki tylnym wyjściem lub pod osłoną nocy.

Obecnie śmiało można powiedzieć, że nastała moda na operacje plastyczne. Pacjenci klinik nie dość, że publicznie opowiadają o defektach, wadach swojej urody i bez skrępowania przed kamerami je pokazują, to równie chętnie dzielą się z innymi przebiegiem operacji plastycznych i następującej po nich rekonwalescencji.

Wszak mało kto już przecież wierzy, że nieskazitelną urodę i wieczną młodość można wyssać z mlekiem matki lub w „dobrych” genach odziedziczyć od babci.

Co do poprawki?

W dzisiejszych czasach poprawić można niemal wszystko. Chirurgia plastyczna, tak jak każda inna dziedzina medycyny idzie z postępem, duchem czasu.

Przy operacjach plastycznych wykorzystuje się nowe technologie i nowe rozwiązania, które adoptowane są do pojawiających się w świecie trendów i potrzeb klientów.

Nową modą są na przykład operacje plastyczne … stóp.

Najczęściej jednak decydujemy się na chirurgiczną korekcję powiek, liposukcję czyli „odsysanie tłuszczu”. Przeprowadzone badania pokazują, że wcale małe nie jest piękne i kobiety nadal chętnie powiększają sobie piersi. Zgrabny, symetryczny nosjest także w cenie. Co się okazuje, operacje plastyczne nie są jedynie domeną kobiet, kult piękna dosięgnął równieżmężczyzn.

Oczywiście liczba zabiegów przeprowadzanych wśród panów jest nieporównywalnie mniejsza od ilości operacji, na które decyduje się płeć piękna.

Uwaga! To uzależnia

Są nawet osoby, które biją światowe rekordy w ilości przeprowadzonych operacji plastycznych.

Jedną z nich jest brytyjska była modelka Alicia Douvall, która poddała się różnym zabiegom upiększającym ponad 300 razy, w tym blisko 70 razy przechodziła operacje powiększania biustu i ponad pięciokrotnie dokonywała korekt nosa. Ale na tym pewnie nie koniec, bo operacje plastyczne potrafią uzależniać.

Specjaliści z dziedziny chirurgii plastycznej wyjaśniają, że klienci po udanych zabiegach bardziej krytycznie podchodzą do swojego ciała i za wszelką cenę dożą do perfekcji innych jego części. Z kolei wielokrotne poprawianie biustu czy nosa jest wynikiem tego, że po jakimś czasie od zabiegu oswajamy się z naszym wyglądem i nie dostrzegamy pozytywnej zmiany.

Ilość w przypadku operacji plastycznych nie idzie jednak zawsze w parze z jakością. O tym można przekonać się oglądając chociażby zdjęcia Donatelli Versace, Mickey’a Rourke czy Meg Ryan.