Konserwatywny jak Europejczyk?

O wiele więcej operacji plastycznych wykonuje się w USA, Brazylii, czy w Meksyku.

Według danych Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej (ISAPS) najwięcej operacji plastycznych w Europie wykonuje się w Wielkiej Brytanii. Jednak w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, czy Meksykiem, jest to wciąż niewiele. Społeczeństwo europejskie jest konserwatywne. Owszem, Europejczycy korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, ale ostrożniej niż ich koledzy zza oceanu. Z komentarzy, haseł i artykułów zamieszczanych na różnych stronach oraz forach internetowych wynika, że wciąż z obawami spoglądamy na interwencje chirurgiczne. Polska jest krajem, w którym chirurgia plastyczna nie jest jeszcze szeroko stosowana. Prócz konserwatywnego podejścia powodem mogą być wciąż koszty takich zabiegów. Finansowanie ratalne operacji plastycznych i zabiegów medycyny estetycznej otwiera taką możliwość osobom, dla których wcześniej nie było to możliwe. Sprawdź, jak koszty zabiegu chirurgii plastycznej rozłożyć na raty.

Na podstawie wniosków kredytowych Ratalnie.com najpopularniejszym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej w Polsce jest operacja biustu oraz korekcja nosa.

Według Amerykańskiego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej (ASAPS) do najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie należą: liposukcja, powiększanie piersi, plastyka powiek, pomniejszanie piersi i plastyka nosa. Większość klientów stanowią kobiety. Mężczyźni najczęściej poddają się zabiegom liposukcji, plastyki nosa, korekty powiek, przeszczepu włosów i korekty odstających uszu.

Sprawdź, jak koszty zabiegu chirurgii plastycznej rozłożyć na raty.