Zabieg carboxyterapii polega na podskórnej infuzji kontrolowanych dawek dwutlenku węgla. Na obszarze poddanemu zabiegowi zwiększa się przepustowość naczyń krwionośnych, przyspiesza przepływ krwi, tlenu oraz substancji odżywczych.
Rola tlenu w organizmie
Z wiekiem maleje przepustowość podskórnych naczyń włosowatych oraz zdolność komórek do regeneracji, skóra traci kolagen oraz elastyczność. Po 30. roku życia poziom tlenu w tkankach zmniejsza się o 25%, a po 40. aż o połowę. Organizm w pierwszej kolejności dostarcza tlen do głównych narządów, a potem do skóry. Kiedy skóra nie otrzymuje dostatecznej ilości tlenu, staje się bardziej podatna na powstawanie zmarszczek, plam starczych i podrażnień.
Efekt carboxyterapii
Infuzję dwutlenku węgla pod skórę organizm odbiera jako brak tlenu – reakcją na to jest zwiększenie przepływu krwi. Zapewnia to wzrost tlenu i składników odżywczych na leczonym obszarze. W efekcie następuje stymulacja produkcji kolagenu, który redukuje drobne zmarszczki i rozstępy oraz zmniejsza cienie pod oczami.
Liposukcja i botoks w jednym
Wyniki pokazują, że terapia dwutlenkiem węgla nie tylko poprawia elastyczność i wygląd skóry, niszczy także złogi tłuszczowe. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozbija komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do usprawnienia funkcjonowania układu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania rozbitego tłuszczu. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi także do wygładzenia powierzchni skóry i zmniejszenia cellulitu.